Haber Konsol Microsoft: Xbox Scarlett PlayStation 5'in Canını Okuyacak

Microsoft: Xbox Scarlett PlayStation 5’in Canını Okuyacak

-

Microsoft, Xbox Scarlett’in hem fiyat hem de performans konusunda PlayStation 5’i perişan edeceğini konusunda iddialı

2020 Yılı çok çetin geçeceğe benzeyen bir konsol savaşlarına sahne olacak. Çünkü bu jenerasyonda hiçbir konuda geride kalmak istemeyen bir Microsoft yönetimi görüyoruz. Microsoft Xbox Scarlett’i Sony’nin canını okumak için kullanmayı gerçekten kafasına koymuş görünüyor.

Zira Xbox’ın patronu Phil Spencer Verge’e verdiği bir demeçte, Xbox Scarlett Projesi hakkında konuştu ve şöyle dedi: “Xbox One’dan bir ders çıkardığımızı söyleyebilirim. Hatırlayacağınız gibi Xbox One 100$ daha yüksek bir fiyat etiketiyle raflardaki yerini almıştı ve rakibin ürününe göre daha güçsüzdü. Bu jenerasyonda ne fiyat konusunda ne de performans konusunda geride kalmayacağız. Xbox Scarlett Projesinin lider kadrosunu bu amaçla bir araya getirdik”.

Xbox Scarlett projesi

Spencer ayrıca Microsoft’ta “yıllar önce” yeni nesil konsollar tasarlamaya devam edilip edilmeyeceği yönünde görüşmeler yapıldığını söyleyerek devam etti: “Xbox Scarlett projesine kendimizi adamış durumdayız ve doğru şekilde rekabete girmek istiyoruz. Bu sebepten dolayı çapraz platform ve geriye dönük uyumluluk konuları üzerinde yoğunlaştık” sözleriyle Proje Scarlett’ten sonra jenerasyonlar boyunca konsol üretimine devam edileceğini düşündüğünü belirtti.

Xbox Live Gold Kasım 2019 Oyunları Belli Oldu

Microsoft Xbox One’ın rakip ürüne kıyasla, hem fiyat hem de performans anlamında geride kaldığını kabullenmesi bence doğru yöne atılmış bir adım olarak yorumlanabilir. Teknoloji devi Microsoft, rakibi Sony’nin Playstation 5 ve 2020 sonrası konsol jenerasyonlarında vereceği mücadelede aynı hataları yapmayacağının sinyallerini veriyor.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

2 YORUMLAR

    • Hangi sızıntının doğru çıkacağına göre değişir 🙂 Geçtiğimiz günlerde yaptığımız başka bir sızıntı haberine göre Xbox’ın grafik ünitesi PS5’inkinden bir hayli büyük olacağı yönünde. İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen