Haber Mobil Sıvı Ekran Koruyucuları Güvenli mi?

Sıvı Ekran Koruyucuları Güvenli mi?

-

Dönemin yeni trendlerinden olmayı başaran sıvı ekran koruyucuları aslında güvenilir mi? Binlerce kişi bu sorunun cevabını ararken, yine binlerce kişi sıvı ekran koruyucuları ile kırılmaz cam arasındaki farkları araştırıyor.

Yeni bir telefon aldığımızda o telefonu kapsız, kılıfsız veya farklı herhangi bir koruma parçalarıyla kullanmayı istemiyoruz. Çünkü telefonların o hali, daha estetik bir görüntüye sahip olduğu bir gerçek. İşte bu tip durumlar için üretilen sıvı ekran koruyucuları, son yılların trendi haline gelmeyi başardı. Spreyin telefona sıkılmasıyla birlikte yaklaşık 36 saat boyunca telefonun kullanılmaması isteniyor. Bu süre zarfı geçtikten sonra ise, telefonu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu süreçten sonra telefon ekranının veya farklı herhangi bir yerinin çizilmesi, kırılması firmalar tarafından garanti edilebiliyor. Telefonun daha dayanıklı bir hale dönüştüğünü savunan sıvı ekran koruyucu firmaları, şuanda adeta yok satıyor. Peki bu sıvıların diğer koruyuculara göre ne gibi farklılıkları yada avantajları bulunuyor? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Telefonlarda Isınma Problemi Nasıl Çözülür?

Sıvı Ekran Koruyucuları ile Kırılmaz Cam Farkları

Sıvı Ekran Koruyucuları Güvenli mi

Aynı amaca hizmet eden bu iki seçenek, aslında birbirlerinden çok farklı bir duruşa sahip. Örneğin sıvı ekran koruyucusu kullanıyorsanız; herhangi bir kılıf ve benzeri ürünler kullanmanıza gerek kalmayacak. Kırılmaz cam kullanan kişiler ise, bu durumu daha da garanti altına almış olacak.

Fakat belirtmeliyiz ki, sıvı ekran koruyucuları denildiği kadar etkili bir yöntem ise, şüphesiz kırılmaz camlara nazaran bir adım daha önde.

Çünkü bu sıvılar sayesinde herhangi bir koruyucu önleme gerek kalmıyor. Fakat kırılmaz cam öyle değil. Telefonun bir darbe alması durumunda kırılmaz cam çatlayabilir veya hasar alabilir. Bu durum sonucunda da ekstra ücret ödeyerek, kırılmaz camın yenisi katılması gerekir.

Ancak sıvı ekran koruyucuları tek sefere mahsus bir işlem olmakla birlikte, telefonu ilk aldığınız şekilde güven içerisinde kullanmanızı sağlıyor.

Yeni dönemin trendi olan sıvı ekran koruyucuları hakkındaki en doğru bilgileri, şüphesiz kullanan kişiler verecektir. İlerleyen dönemlerde bu koruyucular hakkında çok daha fazla detaya ulaşacağımız kesin.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen