Haber Yerli Otomobilden Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı!

Yerli Otomobilden Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı!

-

Türkiye’nin yerli otomobilinde, geçtiğimiz her gün Twitter üzerinden yeni bir detay paylaşılıyor. TOGG2022 hesap adıyla vatandaşlara detay sunan firma yöneticileri, son olarak lale detaylı ön panjur resmini milyonlar ile paylaştı.

Geçtiğimiz günlerde ilk olarak yerli otomobilin ön farlarını paylaşan yetkililer, 25 Aralık tarihinde ise aracın aynalarını yeni gündem konusu yapmıştı. Son olarak 26 Aralık tarihinde yeni bir fotoğrafı duyuran yetkililer, böylece aracın ön kısmını neredeyse açıklamış hale geldi.

Twitter’da yeni bir gündem oluşturarak, #DoğumYeriİstanbul etiketini kullanan TOGG, araca dair açıklamaları bitirmiş oldu. 27 Aralık günü tanıtımı yapılacak olan yerli otomobilimiz, böylece görücüye çıkmış olacak.

İstanbul’lu Taksiciler, Yerli Otomobili Bekliyor

TOGG’dan Yeni Bir Detay Fotoğrafı:

Lale desenini andıran panel görüntüsü, milyonlarca kişinin beğenisini kazanırken, elbette ki bu durumu hoş karşılamayan vatandaşlar da oldu. Ancak her ne olursa olsun yerli otomobile destek açısından, çoğu insan kötü yorum yapmaktan kaçıyor.

Aracın dış görünüşü yavaş yavaş netlik kazanıyor olsa da, donanımsal durumunun ne olacağı oldukça merak edilen bir konu.

Yerli Otomobilden Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı!
Yerli Otomobilden Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı!

Görüntüden de anlaşılacağı üzere, ön kısım üzerinde 6 adet lale imajının bulunduğunu görebiliyoruz. 3 adeti sağ köşede, 3 adeti sol köşede bulunan bu tasarımsal lalelerin, Osmanlı döneminden esinlenildiği tahmin ediliyor. Osmanlı döneminde İstanbul için büyük bir önem ifade eden laleler, artık yerli otomobillerimizde kullanılacak. Elbette ki lale simgelerinin neden konulduğu kesinlik kazanmamış olsa da, tahminlerimiz bu yönde.

27 Aralık Cuma günü tanıtımı yapılacak olan yerli otomobilimizin açılışına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağını bildirmek isteriz. Gebze’de düzenlenecek olan açılış, ulusal kanallardan da canlı olarak vatandaşlarla aktarılacak.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen