Haber Oyun Yeni BioShock Oyunuyla İlgili Detaylar

Yeni BioShock Oyunuyla İlgili Detaylar

-

2K Games’in yeni BioShock oyunu üzerinde çalışılmaya başlandığı açıklamasıyla birlikte serinin hayranı birçok oyuncunun bir hayli heyecanlanmasına yetmişti. Oyununun detaylarına ilişkin birçok bilinmeyen mevcut olsa da, Cloud Chamber’ın aktif hale getirdiği iş ilanları, yeni BioShock oyunu hakkında bazı detaylarını gözler önüne seriyor.

2K Games’in geçtiğimiz ay yaptığı açıklamayla, popüler birinci şahıs nişancı oyun serisi Bioshock’un, bir sonraki oyununun yapımına başladıklarını duyurmuştu. Yeni Bioshock oyununun yaklaşık 2 yıldır üzerinde çalışıldığı bilinse de, ne oyunun geliştiriciliğini üstlenen Cloud Chamber, ne de yayıncı 2K Games tarafından oyunun detaylarına ilişkin bir açıklama gelmiş durumda değil.

Yeni BioShock Oyunuyla İlgili Detaylar
Yeni BioShock Oyunuyla İlgili Detaylar

Ancak 2K Games’in iştiraki durumunda olan Cloud Chamber stüdyosunun yayınlamış olduğu iş ilanları, yeni Bioshock oyunu hakkında birkaç ipucu veriyor diyebiliriz.

Yeni BioShock Oyunuyla İlgili Detaylar

2K Games bünyesinde kurulan ve iki San Francisco ve Quebec’te iki ayrı ofisten faaliyet gösterecek olan Cloud Chamber stüdyosunun aktif hale getirdiği iş ilanları kısmında, ekibi genişletmek aranan oyun geliştiricilerde aranan özellikler şu şekilde;

“Hikaye, oyun mimarisi ve tasarımı bağdaştırmayı seven; birbirleri arasında bağlantılı hikayelere sahip oyunlar yaratabilecek; oyuna duygusal derinlik getirmeye gayret gösteren; gerçeklik hissi uyandıran bir dünya yaratmaya çabalayan; oyuncuların keşfetmeye doyamayacağı bir dünya yaratmayı hedefleyen ve oyuncuları bir piyon olarak değil, ortak olarak gören çalışma arkadaşları arıyoruz.”

Yeni BioShock Oyunu duyuruldu
Yeni BioShock Oyunuyla İlgili Detaylar

Yayınlanan bu iş ilanı, oyun evrenini tanıtacak tasarımları aramak için kullanılmış. Yeni BioShock oyununun savaş sahnelerini oluşturacak tasarımcıları arayan yetkililer, bu kişiler için de ilan kısmında şöyle bir açıklamada bulundu;

“Kolay ulaşılabilir olan, oyuncuları tatmin eden ve oyuncuları gerçekçi bir dünyanın içine çeken bir FPS savaş modeli tasarlayabilen; Birebir çarpışmadan ziyade birçok oyun stiline uyum sağlayabilecek ve oyuncuların kendi yöntemleriyle içinden çıkabilecekleri esneklik sağlayan senaryolar yaratabilecek kişiler arıyoruz.

Oyun için üst düzey yapay zeka mühendisine de ihtiyaç duyan Cloud Chamber, ekibe katmak istedikleri yapay zeka mühendisinde ise şu özellikleri arıyor;

“Yapay zeka ve oyunun hikayesini bir araya getirmeyi hedefliyoruz ve çeşitli yapay zeka sistemlerini bir araya getirerek, bu amacımıza ulaşmamızı sağlayabilecek kişiler arıyoruz. Yapay zeka mühendisi, oyunun tasarım ekibiyle yakın ilişki içinde olacaktır ve oyunun tasarımıyla ilgili son kararları verme yetkisine sahiptir.”  

2K Yeni Bioshock Oyununun Gelişini Duyurdu

Çıkacak olan yeni BioShock oyunu için yetkili mercilerden herhangi bir açıklama gelmemiş olsa da, yukarıda detaylarını verdiğimiz iş ilanları, Bioshock hayranlarının oyundan ne bekleyebilecekleri hakkında fikir yürütebilmelerini sağlayacak cinsten.

Oyunun hikaye kısmında hayranları zaten üzemeyeceğini düşündüğümüz Cloud Chamber, hem yapay zeka hem de birinci kişi nişancı mekanikleri üzerine bir hayli yoğunlaşacağı görüşündeyiz. Siz bu iş ilanlarından ne anlam çıkardınız? Düşüncelerinizi bizimle yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen