Haber Yandex TikTok Rakibi Yandex Sloy Üzerinde Çalışıyor

Yandex TikTok Rakibi Yandex Sloy Üzerinde Çalışıyor

-

Rusya merkezli arama motoru Yandex, TikTok yarışına dahil olmak istiyor. Yandex TikTok rakibi uygulaması Yandex Sloy üzerinde çalışıyor. 

Son zamanların en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan ve ülkemizde de milyonlarca kişi tarafından kullanılan TikTok uygulaması başta sosyal medya uygulamaları olmak üzere pek çok teknoloji şirketinin dikkatini çekmiş durumda. 

Kullanıcıların basit arayüzü sayesinde kolaylıkla kısa videolar çekip bu videolara müzikler ekleyip çeşitli efekt işlemlerini gerçekleştirebilecekleri uygulama olan TikTok uygulaması, bu basitliği sayesinde ülkemizde ve dünya genelinde kullanıcıların dikkatini çekmişti. Kullanıcıların yoğun tikTok’a olan yoğun ilgisini fark eden Yandex, kullanıcıların kısa videolar çekip düzenlenmesini sağlayan Yandex Sloy isminde bir uygulama geliştirdiği ortaya çıktı. 

Yandex TikTok Rakibi Yandex Sloy Üzerinde Çalışıyor
Yandex TikTok Rakibi Yandex Sloy Üzerinde Çalışıyor – Görsel MobyGeek

Rusça’da katman anlamına gelen Sloy, TikTok’un yerini almayı planlıyor. 90 saniye süre ile kullanıcıların arttırılmış gerçeklik destekli ve arka plana müzikler ekleyerek videolar çekebilmelerine imkan tanıyan uygulama şimdilik sadece Rusya App Store’unda bulunuyor. Uygulamanın gerekli testlerinin yapılmasının ardından, Rusya dışına da çıkması bekleniyor. Yandex tarafından yapılan açıklamaya göre; uygulama kısa süre içerisinde dünya genelindeki App Store mağazalarına ve Android işletim sisteminin mağazası olan Google Play Store’a eklenecek. 

Yandex Sloy pek çok yönden TikTok benzeri bir uygulama olsa da uygulama kullanıcıların kıyafetlerini etiketleyebiliyor. Yapay zeka destekli uygulama olan Sloy uygulaması bu anlamda kullanıcıların giysilerini sınıflandırıp benzer giysileri aynı kategori altına toplayabiliyor. Bu anlamda giyim firmalarını da hedefleyen uygulamanın beklenen ilgili görüp görmeyeceği ise zaman içerisinde belli olacak. 

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen