Haber Mobil Turkcell İkinci El Telefon İşine Girdi

Turkcell İkinci El Telefon İşine Girdi

-

Türkiye’nin lider GSM operatörlerinden Turkcell ikinci el telefon işine girdi. Turkcell kullanıcıların ikinci el telefonlarını satın alıyor. İşte Turkcell’in satın aldığı o telefon modelleri.

Ülkemizin lider GSM operatörlerinden olan Turkcell geçtiğimiz günlerde akıllı telefon kiralama dönemi başlatmıştı. Şimdilik sadece kurumsal müşterilere kiralanan akıllı telefon modelleri kurumların giderlerini düşürmeyi amaçlıyordu. 

Turkcell tarafından yapılan yeni açıklama ile birlikte ikinci el akıllı telefon satın alma işlemlerinin başlatıldığı açıklandı. Turkcell’in başlattığı bu hizmet ile birlikte kullanıcılar ikinci el Apple ve Samsung marka akıllı telefonlarını Turkcell’e satabilecek. Turkcell tarafından satın alınan bu ürünler, Turkcell tarafından gerekli test ve onarımların yapılmasının ardından, yeniden satışa sunulacak ve satın alan kullanıcılara bir yıl servis garantisi verilecek. 

Turkcell’in başlattığı bu hizmet kapsamında kullanıcıların akıllı telefonlarının temiz olmaları gerekiyor. Kutu içeriği eksiksiz olması gereken akıllı telefon modellerine Turkcell’in teklif ettiği fiyatlar belli oldu. 

Turkcell’ın bu hizmetinden ilk etapta sadece Apple ve Samsung marka akıllı telefon sahipleri faydalanabilecek. Turkcell’e telefon satabilmek için, Turkcell müşterisi olma şartı da bulunmuyor. Turkcell’e akıllı telefonunu satmak isteyen kullanıcılar Turkcell internet sitesinde yer alan formu dolduruyor ve kullanıcılar akıllı telefon modelleri için teklif alabiliyor. Verilen teklifin kullanıcılar tarafından kabul edilmesi durumunda Turkcell cihazı kullanıcının belirttiği yerden alıyor ve ücreti kullanıcıların hesaplarına gönderiyor. 

Turkcell İkinci El Telefon İşine Girdi
Turkcell İkinci El Telefon İşine Girdi

Turkcell İkinci El Telefon Listesi

Apple

 • iPhone 6s
 • iPhone 6s Plus
 • iPhone 7
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone 8
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone X

Samsung

 • Galaxy S8
 • Galaxy S8+
 • Galaxy S9
 • Galaxy S9+
 • Galaxy Note 8
 • Galaxy Note 9

Eğer ki iPhone X kullanıcısıysanız ve sahip olduğunuz cihaz iPhone X 256 GB modeli ise Turkcell’den 3.500 TL ödeme alabilirsiniz. Türkcell ikinci el telefon satın alma fiyatlarını merak ediyorsanız GSM Operatörünün satın alma formunu doldurup verilen teklifi inceleyebilirsiniz. 

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen