Haber Windows 7 kullanıyorsanız, Güncelleme Vakti

Windows 7 kullanıyorsanız, Güncelleme Vakti

-

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan BlueKeep güvenlik açığı, Windows 7 tabanlı bilgisayarları tehdit ediyor.

Hacker’lar Windows bilgisayarlara girmek ve bir şifreleme para birimi madencisi kurmak için BlueKeep güvenlik açığını kullanıyor. Güvenlik açığından şu an için Windows 7, Windows Server 2008 R2 ve Windows Server 2008 işletim sistemi kullanan bilgisayarların etkilendiği belirtiliyor.

Windows’un bu üç sürümünden birini kullanıyorsanız, açığa karşı önlem almak için Microsoft’un ücretsiz olarak sunduğu yamayı yüklemeniz yeterli. İlgili yama Mayıs ayından bu yana kullanicilara sunulmakta dolayisıyla düzenli olarak güncellemelerini yapan kullanıcıların yamayı çoktan yüklemiş olma ihtimali yüksek.

Windows 7 Bluekeep Güvenlik Açığı
Windows 7 Bluekeep Güvenlik Açığı

Bununla birlikte, ZDNet’e göre bazı güvenlik araştırmacıları, Bluekeep güvenlik açığı kullanılarak yapılan ilk kitlesel hack kampanyasını tespit ettiği belirtiliyor. Bu da hatırı sayılır oranda Windows 7 kullanıcısının bahsettiğimiz güvenlik yamasını yapmadığı anlamına geliyor.

Microsoft, Mayıs’taki güvenlik açığı ile ilgili bir uyarı yayınladığında, potansiyel olarak kendiliğinden yayılan bir solucan olarak kullanılabileceğini düşünüyordu. Bunun yerine, bilgisayar korsanları açığı 23 Ekim’den beri kripto para madenciliği yapmak için kullanıyorlar .

Kritik Windows 10 Güvenlik Açığı!

Şimdilik kripto para birimi madenciliği için kullanılan BlueKeep güvenlik açığı, aslında çok daha ciddi sonuçlar doğurabilecek ölçüde bir açık olduğunu belirtelim. Dolayısıyla, şimdilik herhangi bir sorun yaşamamış olsanız dahi büyük bir riskle karşı karşıya olduğunuz konusunda uyarımızı yaparak ilgili yamayı bir an önce yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen