Haber Mobil Apple iPhone 5G Desteği Cep Yakacak

Apple iPhone 5G Desteği Cep Yakacak

-

iPhone 5G Teknolojisi kullanıcılara pahalıya mal olacak. 5G destekli iPhoneların rekor bağlantı hızlarına ulaşması bekleniyor; ancak 5G teknolojisi %35’e varan maliyet artışını da beraberinde getirecek!

AppleInsider’ın haberine göre; Apple muhbiri Ming-Chi Kuo, Apple’ın gelecek nesil iPhone cihazlarını 5G ile donatma arzusunun, cep yakacak seviyede fiyat artışlarına neden olacağını açıkladı.

Kuo: “5G Destekli iPhoneların anakartları, yeni teknolojileri bünyesinde barındırabilmek adına fiziksel olarak % 10 civarında büyümesi gerektiğini belirtiyor. Bu fiziksel artışın bir bedeli olacak; yeni anakart ve anten teknolojisi imalat maliyetini % 35 oranında artıracak.”şeklinde yorumluyor.

Apple iPhone 5G Desteği Cep Yakacak
Apple iPhone 5G Desteği Cep Yakacak

OLED ekran ve A serisi işlemciden sonra bir iPhone cihazının en pahalı 3. parçası olma ünvanına anakartın sahip olduğunu söyleyebiliriz. Rakipleri dikkate alındığında örneğin Galaxy S10 gibi zaten pahalı olan bir amiral gemisi telefonunun 5G teknolojisine sahip versiyonu ile kıyaslandığında arada yaklaşık 350-400$ gibi bir fiyat farkı bulunduğunu da belirtelim.

Apple Trump Vergilerinden iPhone Muafiyeti İstiyor!

Apple, rakiplerinin çok ötesinde bir ekonomiye ve kar marjına sahip dolayısıyla bütün 2020’de çıkacak bütün iPhone cihazlarının 5G ile donatılması da pek kolay olmayacak. Zira Apple’ın şu andaki yaklaşık 400 $’lık kar marjından feragat etmesi pek inandırıcı gelmeyecek ve birkaç yüz dolarlık fiyat artışını iPhone fanlarının omuzlaması gerekecek gibi görünüyor.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen