Haber Mobil iOS 13.3 Betası Çıktı. Bakalım Bu Sefer Ne Bozulacak?

iOS 13.3 Betası Çıktı. Bakalım Bu Sefer Ne Bozulacak?

-

iOS 13.2’nin çözdüğü sorunlardan fazlasını birlikte getirmesi sebebiyle; Apple, iOS 13.3 beta sürümünü geliştiricilerin kullanımına sundu. Bakalım yeni sürüm başka birşeyler bozmadan kullanıcılarla buluşabilecek mi?

iOS 13.2’nin geçtiğmiz hafta kullanıcılarla buluşmasının ardından, devam eden sorunlar sebebiyle Apple soluksuz bir şekilde yeni sürümün çalışmalarına başladı. Dünyanın dört bir yanından iPhone ve iPad kullanıcılarının, iOS 13.2 ile birlikte cihazlarındaki çoklu görev işlevinin adeta yok olmasına sebep olan yazılımsal kusurlara isyan ediyor. Dolayısıyla Apple, mevcut sorunları çözebilmek adına, iOS 13.3 Beta sürümünü geliştiriclerin kullanımına sundu. Gelin Apple’ın yeni iOS 13 sürümünde ne gibi değişiklikler olacak birlikte bakalım.

iOS 13.3 Beta Sürümünde Yer Alan Değişiklikler

  • iOS 13.3 beta sürümünün birinci versiyonunda ilk olarak Apple Watch uygulaması simgesine yapılan görsel değişiklik göze çarpıyor.
iOS 13.3 Betası Çıktı. Bakalım Bu Sefer Ne Bozulacak?

Image: AppleInsider – iOS 13.3 Beta Sürümü

  • Kullanıcılar ayrıca, klavyede Memoji’leri Ayarlar kısmında devre dışı bırakabilecekler.
  • Ekran Süresi artık kullanıcıların ekran açık ve kapalı olduğu sürelerde boyunca kiminle konuşabileceklerine karar vermelerini sağlayan bir iletişim kategorisi eklenmiş görünüyor.

Performans

Apple’ın üzerinde çalıştığı yeni iOS sürümünde pek çoğunuzun merak ettiği şey ve odadaki Fil olan performans. Yukarıda da belirttiğimiz gibi iOS 13.2 ile birlikte iPhone ve iPad’lerin çoklu görev yeteneklerini adeta yok eden bir hata bulunuyor. Kullanıcıların arka plana attıkları uygulamalar, arka planda görevlerini devam ettirmek yerine tamamen kapatılıyor, bu da indirme, yükleme vb. önemli görevlerin yarıda kesilmesine sebep oluyordu.

Apple iPhone 5G Desteği Cep Yakacak!

AppleInsider’ın haberine göre İOS 13.3 betasının ilk versiyonunda yapılan testlere göre; Apple’ın çoklu görev sorunu ile ilgili düzeltmeyi yapıp yapmadığı tam olarak anlaşılamamış görünüyor. Zira yapılan testlerde arka plana atılan uygulamaların ön plana alındığında olması gerektiği gibi çalıştığı, ancak telefon kilitlenip birkaç dakika bekletildiğinde arka plandaki bütün uygulamaların kapatılıp işlemlerin yarıda kaldığı görülmüş durumda. Sorun tamamen çözülmese dahi bir ilerleme olduğu aşikar.

Apple’ın son yıllarda çıkarmış olduğu açık ara en eksik işletim sistemi olan iOS 13 geçtiğimiz 45 gün içerisinde kullanıcılara yaşattığı sıkıntılarla her gün adından bahsettirmeye devam ediyor. Hevesle yeni cihazlarını alan ve önceki cihazlarına gelen yeni güncellemeleri cihazlarına yükleyen kullanıcılar umarız 13.3 sürümüyle birlikte cihazlarını kullanmaya başlayabilirler.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen