Haber Twitch Twitch Studio: Yayıncı Olmak Artık Daha Kolay

Twitch Studio: Yayıncı Olmak Artık Daha Kolay

-

Canlı yayın devi Twitch Studio masaüstü uygulamasıyla yayıncılığa başlayacakları teşvik etmeye hazırlanıyor.

Yayıncı olmak istiyorsunuz ve sisteminiz, oyunlarınız hatta kenarda kahveniz bile hazır… Ancak canlı yayın yapacağınız arayüzle başınız dertte mi? Obs, Xsplit vb. uygulamaların karmaşıklığı sizi boğuyor ve hevesinizi mi kaçırıyor? Kahvenizden bir yudum alın ve rahatlayın. Bu haber sizler için.

Twitch resmi twitter hesabından, platformları üzerinden canlı yayın yapan veya yapmayı düşünen kullanıcılar için Twitch Studio olarak adlandırdıkları kendi masaüstü uygulamasını geliştirdiğini açıkladı.

Konsol kullanıcıları oldukça basit bir şekilde kurlumlarını yaparak canlı yayın yapıyor olsalar da, özellikle yayıncılığa yeni başlayan bir PC kullanıcısı için canlı yayın kurulumu biraz çetrefilli ve korkutucu olabiliyor. Profesyonel yayıncıların 2 sistem kullanarak yayın yaptıklarını da göz önüne aldığınızda gerçekten karmaşık bir düzenek ortaya çıkıyor.

Twitch Studio ile yayıncılar kamera ve mikrofon bağladıkları sistemlerinde giriş-çıkış ayarlarını seçtikten sonra kendilerine sunulan hazır temelardan birini seçerek çok hızlı bir şekilde yayın yapmaya başlayabilecekler.

Mevcut sürümde bir etkinlik akışı, uyarılar ve sohbet odası bulunuyor. Uygulama şimdilik oldukça basit bir görünüme sahip olsa da, firma zaten yayınların daha profesyonel görünmesini sağlamak için Twitch Studio üzerinde çalışmalarını sürdürüyorlar.

Geliştiriciler henüz Beta aşamasında olan Twitch Studio’yu denemeleri ve geri bildirimde bulunmaları için, tüm yayıncıları uygulamayı test etmeye davet ediyorlar.

Twitch Studio

Eğer siz de Twitch’in Studio uygulamasını denemek istiyorsanız, Studio başvuru sayfasından kayıt olmanız yeterli. Beta testine hak kazanırsanız, bir e-mail ile bilgilendirileceksiniz.

Uygulamanın halihazırda sadece Windows 7 ve üzeri sürümlerde çalıştığını belirtelim. Mac ve Linux kullanıcıları geliştiricileri bir süre daha beklemek zorunda kalacaklar gibi görünüyor.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen