Haber Twitch Tartışmalı Yayıncı Alinity Twitch'ten Banlandı!

Tartışmalı Yayıncı Alinity Twitch’ten Banlandı!

-

Adı yaptığı açıklamalar ve yayınları esnasında evcil hayvanlarına davranışlarıyla sıkça gündeme gelen tartışmalı yayıncı Alinty, canlı yayın esnasında yanlışlıkla göğsünü gösterince Twitch’ten banlandı

Twitch’te Alinity kullanıcı adı “Alinity Devine”, geçtiğimiz gün kanalında Just Dance yayını yaparken yaptığı gaf ile manşetlerdeki yerini almayı başardı. 30 yaşındaki yayıncı, eteği ve gömleğinin arasını yastık benzeri bir şeyle doldurmaya çalışırken sol göğsünü kameraya gösterdi. Olaydan şok olmuş gibi görünmesine ve klibi hemen kanalından silmesine rağmen, Alinity izleyicilerin aldıkları klibi webde çok geniş bir kitleye yaymasına engel olamadı.

Tartışmalı Yayıncı Alinity Twitch'ten Banlandı!

Alinity Twitch’ten Banlandı

Benzer durumlarda anında tavrını gösterip yayıncıları oldukça hızlı bir şekilde cezalandıran Twitch Yönetiminin Alinity’nin canlı yayında kısmi veya tam çıplaklığı kesinlikle yasaklayan Twitch Hizmet Şartlarını sürekli zorlamasına ve bu son olayda ihlal etmesine karşın, Platform yönetiminin kendisine karşı gevşek tutumu birçok izleyiciyi kışkırtmaya yetti de arttı. Geçmişte evcil hayvanlarına kötü muamele, kedisine alkol içirme, ırkçı söylemlerin olduğu oldukça kabarık bir ihlal listesi bulunan yayıncıya bu eylemlerin hiçbiri için ceza uygulamayan Twitch yönetimi bu olay sonrasında da bir süre sessizliğini korusa da, yayıncı sonraki gün Twitter üzerinden kanalının kapatıldığına dair bir açıklama yapmasıyla işler değişti.

Ağam Bizle Eğleniy!

Platformdan uzaklaştırılmadan önce kendine 3 günlük twitch’ten uzaklaştırma verdiğini belirten açıklamalarda bulunan yayıncının bu sözleri olayın akabininde başlayan tartışmayı iyice alevlendirdi. Twitch yönetimi yayıncının hesabını bu açıklamalardan birkaç saat sonra askıya aldı. Hesabı askıya alınmasına rağmen, Alinity yaşanan olayın ciddiyetini kavramak bir yana dursun, kendisini şikayet eden kullanıcıları tiye alır şekilde gülümseyerek alkış yaptığı bir gif göndermeyi de ihmal etmemiş görünüyor.

Twitch’ten banlanmadığını, 3 gün süreyle uzaklaştırıldığını öne süren yayıncı kanalı hakkında yapılan resmi bir açıklama olmadığını da belirtelim. Twitch yönetiminin çok daha basit olaylardan birçok yayıncıyı süresiz olarak uzaklaştırmasına rağmen sabıkası bir hayli kabarık olan yayıncının platformdan sadece 3 günlük uzaklaştırılması pek olası görünmüyor olsa da yukarıda da belirttiğimiz gibi yönetimin yayıncıya oldukça müsamalı davrandığı da bir gerçek.

Ünlü Yayıncı Shroud Twitch’ten Ayrıldı!

Sizce Alinity bu olaydan sonra platformdan tamamen uzaklaştırılmalı mı? Yoksa 3 günlük ceza yeterince caydırıcı mı? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen