Haber Twitch Ünlü Yayıncı Shroud Twitch'ten Ayrıldı!

Ünlü Yayıncı Shroud Twitch’ten Ayrıldı!

-

Oyuncuların tercih ettiği popüler canlı yayın platformu Twitch, kan kaybetmeye devam ediyor. Ünlü yayıncı Shroud Twitch’ten ayrıldı

Microsoft geçtiğimiz yıllarda Amazon’un canlı yayın platformu Twitch’e rakip olmak için Beam isimli canlı yayın platformunu bünyesine katıp, Mixer adıyla oyuncuların beğenisine sunmuştu. Geçtiğimiz aylarda Twitch’te en çok izlenen yayıncılarından olan Ninja’yı bünyesine dahil eden Mixer, şimdi de Shroud’u bünyesine kattı. 

Ünlü Yayıncı Shroud Twitch'ten Ayrıldı!
Ünlü Yayıncı Shroud Twitch’ten Ayrıldı!

İzlenme saatleri bazında canlı yayın platformları arasında, açık ara liderliğini devam ettiren Twitch, Google’ın YouTube ve Microsoft’un Mixer platformlarının agresif hamleleri ile sarsılmaya devam ediyor. Özellikle Microsoft’un Mixer platformu Twitch’ın popülaritesini önemli derecede düşürüyor. Geçtiğimiz aylarda ünlü yayıncı Ninja’yı bünyesine dahil eden Mixer, şimdi de Michael “Shroud” Grzesiek’ı yaptığı özel anlaşma ile bünyesine kattı.

Shroud sosyal medya platformu üzerinden yaptığı açıklama ile birlikte yayınlarını artık Twitch platformu üzerinden değil de Microsoft’un Mixer platformu üzerinden gerçekleştireceğini açıkladı. Shroud’un Twitch platformu üzerinde 7 milyonunu üzerinde takipçisi bulunuyor. 

Ünlü Yayıncı Shroud Twitch'ten Ayrıldı!
Ünlü Yayıncı Shroud Twitch’ten Ayrıldı!

Mixer’deki kanalında şimdiden 540bin’in üzerinde takipçisi olan Shroud’un abone sayısı da hızlı bir şekilde artıyor. Microsoft konu ile ilgili yaptığı açıklamada Shroud’un Mixer’e geçmesinden dolayı kendilerinin çok memnun olduklarını ve Shroud ve topluluğunu Mixer’e ağırlayacakları için heyecanlı olduklarını belirtti.

Microsoft ayrıca Shroud’un Mixer platformuna geçişiyle birlikte Shroud’a abone olmak isteyen kullanıcılara ücretsiz abonelik dağıtacağını da açıkladı. Microsoft bu hamlesini Ninja’yı bünyesine kattıktan sonra da yapmıştı ve bu sayede Mixer platformunun popülerliği daha da artmıştı. 

Ünlü Yayıncı Ninja Twitch’ten Ayrıldı!

Shroud Twitchten ayrıldıktan sonra bünyesinde hala sayısız ünlü yayıncı barındıran canlı yayın devi Twitch’in, bu transferlere bir son vermek için bir önlem alıp almayacağı merak konusu.

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen