Haber Twitch Ünlü Yayıncı Ninja Twitch'ten Ayrıldı!

Ünlü Yayıncı Ninja Twitch’ten Ayrıldı!

-

Tyler Blevins namıdiğer Ninja Twitch’ten ayrılarak yayın hayatına Microsoft’un Mixer platformunda devam edeceğini açıkladı


Amazon’un sahip olduğu ve internet üzerindeki tüm izlenme saatlerinin %72’sini elinde bulundurarak en büyük video oyun akışı platformu olan Twitch, en büyük yayıncısını sadece %3 izlenme süresine sahip olan ve Microsoft’un sahibi olduğu akış platformu Mixer’e kaptırdı,

Ninja Twitch platformunu, yayınlarını özel olarak Mixer’le yapmak üzere anlaşması sebebiyle bıraktığını açıkladığı bir videoyu Youtube kanalında yayımladı.

Ninja’nın bu kararının ardından Twitch;

Yıllar boyunca Twitch’teki Ninja’yı izlemeyi sevdik ve kendisi, ailesi ve oyun topluluğu için başardığı her şeyden gurur duyuyoruz. Ona gelecekteki çalışmalarında başarılar diliyoruz.

şeklinde bir açıklama yaptı ve şaşırtıcı bir hızla, Ninja’nın Twitch ortağı olduğunu gösteren mavi amblemi profilinden kaldırdı.

Ninja Twitch'ten ayrılıyor
Ninja Twitch’ten ayrılıyor.

Ninja yaptığı duyuruda Twitch’ten ayrılma sebeplerini her ne kadar belirtse de, durumun oldukça yüklü bir meblağ karşılığı mühasırlık anlaşması yapılmasından kaynaklı olduğunu az çok tahmin edebiliyorsunuzdur. Sebep her ne olursa olsun transferin büyüklüğü, oyuncunun mu platformun mu üstün olduğu sorusunu akıllara getiriyor. Bu sorunun cevabını almak için çok fazla beklememiz gerekmeyecek gibi görünüyor.

Ninja’nın transferi ile ilgili Mixer’in açıklaması ise şöyle;

Ninja ve topluluğunu Mixer’da ağırlamaktan heyecan duyuyoruz. Mixer ilk günden itibaren olumlu ve misafirperverlik üzerine kurulmuş bir platform, Ninja ve topluluğunun getireceği enerjiyi dört gözle bekliyoruz.

Ninja Twitch’ten ayrılıyor.

Siz bu transferle ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce Ninjayı Twitch’te izleyen kitle, yayıncı için favori platformlarını değiştirecekler mi?

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen