Haber Samsung Galaxy Fold Eylül'de Satışa Çıkıyor!

Samsung Galaxy Fold Eylül’de Satışa Çıkıyor!

-

Samsung’un çıkış tarihini süresiz olarak ertelediği Galaxy Fold’un çıkış tarihi belli oldu

Samsung, Galaxy Fold‘u yeniden piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket, tasarımdaki sorunları giderdiğini ve katlanabilir akıllı telefonun Eylül ayından itibaren belirli pazarlarda tüketicilerin kullanımına sunulacağını açıkladı.

Samsung Galaxy Fold, bu yılın başlarında ön siparişe açılmıştı, ancak teknoloji basınına gönderilen test ünitelerinin bir kısmı katlanabilir ekran üzerinde bulunan kalıcı ekran koyurucuyucunun sökülmesi bir kısmı ise menteşe bölgesinde yırtılma meydana gelmesi sebebiyle zarar görmüştü. Dağııtılan test ünitelerinin bir çoğunda bu hataların olması sebebiyle Samsung ışık hızıyla test cihazlarını geri çağırmış ve çıkış tarihini süresiz olarak ertelemişti.

Samsung Galaxy Fold

Samsung yeni eklenen koruma kapakları ile üst ve alt menteşe alanını güçlendirdiğini iddia ediyor. Menteşe alanına yapılan iyileştirmeler sonucu toz ve küçük nesneler girişinin engellenmesiyle ekranın dış etkenlere karşı daha dayanıklı hale getirilmiş.

Birçok akıllı telefon tutkununu rahatsız eden bir diğer konu da, Galaxy Fold kapanırken iki taraf arasında kalan boşluğun oldukça fazla olmasıydı. Samsung bu konuda da iyileştirmeler yaptığını belirtiyor. Teknoloji devi fiziksel revizyonların yanı sıra yeniden tasarlanan Fold’un benzersiz katlanabilir kullanıcı deneyimi için optimize edilmiş daha fazla uygulama ve hizmetle birlikte geleceğini da belirtti.

Fold’un fiyatında herhangi bir değişiklik söz konusu olmayacak gibi görünüyor. İlk başta planlandığı üzere 2.000$ bandından satışa sunulması bekleniyor.

Kaynak(İngilizce): GsmArena

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen