Haber İzmir'de Taksimetreler Değişiyor!

İzmir’de Taksimetreler Değişiyor!

-

Taksiyi sıklıkla kullanan İstanbul halkı bilecektir ki, bazı taksilerde artık normal taksimetreler kaldırılmış durumda. Bunun yerine Android işletim sistemine sahip, akıllı cihazlar taksilerdeki yerini almış durumda. İstanbul’da gayet beğenilen bu uygulama, şimdi İzmir’de kullanılmaya başlanacak.

Eski taksimetrelerin sorunlu olduğu bir gerçek. Gerek müşteriler, gerekse şoförler bazı durumlarda bu sorunlarla karşı karşıya gelebiliyor ve akabindeki sorun git gide büyüyebiliyor. Bu duruma alternatif olarak üretilen Android işletim sistemine sahip yeni taksimetreler, İzmir’de görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Gerek görünüşü, gerek kolaylığı, gerekse de daha sağlıklı sonuçlar alabilmek için şart bir uygulama olan yeni Android taksimetreler, İzmir’de şuan için gün sayıyor. Yeni karar doğrultusunda onaylanan Android taksimetreler, yavaş yavaş tüm İzmir taksilerinde yer almaya başlayacak.

İzmir'de Taksimetreler Değişiyor!

Yeni Android Taksimetreler

Taksilerde görmeye alışık olduğumuz eski telefonlar da artık tarih oluyor. Durak ve şoförler arasında bağlantı kuran bu telsiz telefonlar, yeni Android taksimetreler ile artık kalkıyor. Bu yeni taksimetreler, bir taksimetreden çok daha fazla görev görecek. Telefonla konuşma, Bluetooth, mesaj, bagaj ağırlığı ve yol bilgisi gibi birçok detay, artık bu yeni sistemle birlikte taksilerdeki yerini almış olacak.

Uygun Fiyatlı Samsung Galaxy A20S Satışa Sunuldu

Hem şoförün işini kolaylaştıran, hem de taksimetrelerin daha sağlıklı çalışması adına öngörülüp İstanbul’da kullanılmaya başlayan bu Android sistemler, yakında tüm Türkiye’deki taksilerde de yer alması gündemde. Ancak belirtmeliyiz ki, bu hemen olacak bir şey değil. Özellikle İzmir halkını da bilgilendirmemiz gerekecek. Android cihazların tüm taksilerde yer alması, 4-8 ay gibi bir süreçten geçecektir.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen