Haber Sosyal Medya Instagram İleri Tarihe Gönderi Planlama Özelliğini Kullanıma Sundu

Instagram İleri Tarihe Gönderi Planlama Özelliğini Kullanıma Sundu

-

Popüler sosyal medya platformu Instagram kullanıcıların isteklerine yanıt verdi ve Instagram ileri tarihe gönderi planlama özelliğini getirdi. 

Özellikle gençler arasında çok kullanılan sosyal medya platformu Instagram, kullanıcıların uzun zamandır istediği özelliğin artık kullanılabilir olduğunu duyurdu. Yeni Instagram özelliği sayesinde kullanıcılar artık gönderilerini önceden kolayca hazırlayabilecek. 

1 milyardan fazla kullanıcısı olan ve 500 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan Instagram gelişmeye devam ediyor. Sosyal medya platformları arasında hızla yükselen Instagram Facebook tarafından satın alındıktan sonra büyümesini hızlı bir şekilde gerçekleştirmişti. İlk başlarda basit bir fotoğraf paylaşma platformu olan Instagram sonrasında gençlerin ilgi göstermesiyle birlikte markaların ve fenomen kişilerin tercih ettiği platform haline geldi. 

Instagram kullanan kişiler profillerini ya da sayfalarını daha profesyonel bir şekilde yönetmek istedikleri için kullanıcılar Instagram’dan gönderileri planlama özelliğini uzun zamandır talep ediyordu. Kullanıcıların uzun süredir istedikleri bu özellikler şimdiye kadar Instagram üzerinde yer almasa da çeşitli uygulamalar sayesinde Instagram üzerinden gönderi planlama mümkün oluyordu. Instagram’ın yeni özelliği sayesinde herhangi bir ek uygulamaya gerek kalmadan kullanıcılar gönderilerini planlayıp paylaşabilecek.

Instagram İleri Tarihe Gönderi Planlama Özelliği Geldi
Instagram İleri Tarihe Gönderi Planlama Özelliği Geldi

Instagram İleri Tarihe Gönderi Planlama Özelliği Nasıl Kullanılır

Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre Instagram platformu için ileri tarihe gönderi zamanlama özelliği tüm kullanıcılar için kullanıma sunuldu. Kullanıcıların bu özelliği kullanabilmeleri için Facebook’un İçerik Stüdyosu hizmetini kullanmaları gerekiyor. Kullanıcıların Facebook’un İçerik Stüdyosu servisini kullanmaları için sayfalarını “İçerik Üreticisi” hesabına çevirmiş olmaları gerekiyor. Facebook hesabı aracılığıyla birkaç basit adımda gerçekleştirebilecek bu değişiklik sayesinde Instagram gönderilerini planlayabilmek mümkün olacak. 

Facebook İçerik Stüdyosu ile kullanıcılar gönderilerini 6 aya kadar planlayabiliyor. 6 aydan uzun planlama desteği sunmayan İçerik Stüdyosu ayrıca kullanıcıların planlı hikaye paylaşımına da şimdilik izin vermiyor. Kullanıcıların Instagram hikaye planlamaları için üçüncü parti uygulamalar kullanması gerekiyor. 

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen