Haber Konsol Google Stadia Kontrolcüsü Satışa Sunuldu

Google Stadia Kontrolcüsü Satışa Sunuldu

-

Yepyeni Bir Kontrolcu

Google Stadia tanıdıldığı andan itibaren bir çok oyuncunun dikkatini çekmiş, ve mevcut kontrolculerimizi bu sistem ile entegre kullanıp kullanamayacağimiz sorusunu ortaya çıkarmıştı. Kısa bir süre öncesine kadar, Google’ın geliştiridiği bu yeni kontrolcüye sahip olmanin yolu, $130 degerindeki Founders Edition paketini ön sipariş geçmekti. Google, An itibari ile Stadia kontrolcüsünü $69 + Kargo olarak Amerika kıtasında ön siparişe açtı.Her ne kadar kontrolcu ön siparise açılsa da, sadece kontrolcu cihazı ile Stadia sistemine erisim ne yazik ki su an saglanamiyor. Google, bu ön satışın hali hazırda Founders Edition’ı satın almış, ikinci bir kontrol satin almak isteyen kisilere ya da Buddy pass hizmetinden faydalnamak isteyen kullanıcılara yönelik olduğunu vurguluyor.

Kontrolcü Detaylari

$69 fiyat bandından çıkışını yapan bu kontrolcü üzerinde  (2.4GHz / 5GHz) with IEEE 802.11 a/b/g/n/ac wifi standartlarını destekleyen bir çip ile geliyor. Ayni zamanda, cihaz üzerine modern usb-c girisi de sarj ve kablolu kullanımı desteklemek için konumlandirilmis.  Google, cihaz üzerine bir adet 3.5mm Trs – ttrs baglanti tipini destekleyen kulaklik\mikrofon girişini konumlandırmayı da eksik etmemiş.

Kontrolcü düğmeleri modern bir konsolda olması beklenen bir çok fonskiyonu üzerinde barındırıyor, Menü butonu, yüksek kalite analog kontrolleri, google asistan tuşu ve screenshot butonları da urun uzerinde eksik edilmemis.

Cihazı alıp cep telefonlari ile kullanmak isteyen oyunculara, ürünün HID uyumlu olduğunu bildirmek isterim. Yani, ürünün oyun ve uygulamalar tarafindan desteklendiği sürece teorik olarak mobil cihazlarda çalışmasına herhangi bir engel bulnmuyor. Ürünün ülkemizde satışı henüz mevcut olmamakla birlikte, ne zaman geleceğine ilişkin bir duyuru da ne yazık ki yapılmadı.

İlerleyen aylarda farklı platformlarda, resmi olmayan saticilar tarafindan ürünü tedarik etmenin mümkün olacağını tahmin ediyoruz.

Çağatay Okutan
İçinde devre olan herşeye ilgili, teknolojiyi ciğerlerine çeken bir müptezel. Dijital fotoğrafçılıktan, ses ekipmanlarına, elimin ulaştığı her alandayım.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen