Haber Kamera Nikon’dan Yeni Bir Aynasız Kamera mı Geliyor?

Nikon’dan Yeni Bir Aynasız Kamera mı Geliyor?

-

D5’in aynasizi yolda mi?

Geçtiğimiz aylarda 2 adet aynasız gövdeyi piyasaya sunan Nikon, profesyonel aynasız pazarına hızlı bir giriş yapmıştı. Kataloğunda Z6 ve Z7 olarak iki adet gövde buludnuran Nikon, Full Frame sensör sınıfındaki diğer rakiplerinin karşısında iddiali bir rakip olarak kendini konumlandırdı. Her ne kadar Z7 Nikonun aynasiz klasmanda bir süre daha amiral gemisi boşluğunu dolduracak olsa da, D5 seviyesinde düşük ışık performansında çığır açmıs bir makinenin, aynasız sınıfta bir denginin olmamasi, bir çok profesyonel kamera severi Nikon’un D5’in yerini alabilecek bir aynasiz kamerayı duyurup duyurmayacağına dair merak içine düşürmüştü.

            Nikon yöneticisi Toshikazu Umatate, geçtiğimiz günlerde firmanin yeni bir kamera gövdesi duyuracaklarını onayladi. Aynı zamanda bu kamera, profesyonellerin çok sevdiği, dusuk ışıklı ortamlarda harika performans sergileyen, fakat bir o kadar da pahalı olan D5’in bir aynasiz alternatifi olacaği söyleniyor. Bu kamera, tahminimize göree, hali hazirda bir çok özelliği bakımından Nikon D5’i geride bırakan Z serisi aynasiz kameraların en üst segmentine konumlandırılacak. D5’i özel kılan düşük ışıklı ortamda sağladığı performansı, ileriki dönemlerde lansmanının yapılacağı muhtemel olan bu kamerada da görmemiz oldukça muhtemel. Ürünün duyrusuna dair kesin bir bilgi verilmemiş olsa da, Nikon’un üst segmentin yanı sıra $900 bandinda, orta alt ya da giris seviyesi bir makineyi de Z segmentinin altına konumlandırmayi planlıyor.

            Ülkemizde düğün fotoğrafçılığının çılgınca yükseldiği bu dönemde, her ne kadar “ulaşılması güç” olarak sınıflandırdığımız, bu makineye ülkemizde az da olsa talebin olacağını düşünmekteyim. Umarım Nikon, ülkemizde bir düğün masrafına eş değer bir fiyatlandırmaya gitmez.

Çağatay Okutan
İçinde devre olan herşeye ilgili, teknolojiyi ciğerlerine çeken bir müptezel. Dijital fotoğrafçılıktan, ses ekipmanlarına, elimin ulaştığı her alandayım.

2 YORUMLAR

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen