Haber Mobil Barclays Analistinden iPhone 12 ile İlgili Çarpıcı İddialar

Barclays Analistinden iPhone 12 ile İlgili Çarpıcı İddialar

-

Apple’ın ülkemizde geçtiğimiz ay satışına başladığı iPhone 11 ailesi daha birçok kullanıcıya ulaşamadan, 2020’de çıkması planlanan iPhone 12 ile ilgili iddialar ortaya atılmaya başlandı bile.

MacRumors’ın haberine göre, Yatırım Bankası Barclays’in analisti Blayne Curtis ve çalışma arkadaşları yakın zamanda Apple’ın tedarik zincirindeki üreticilerle temaslarda bulundu. Curtis edindikleri bilgilere dayanarak 2020 yılının Eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 12 ile ilgili beklentilerini paylaştı.

Daha önce güvenilirliği birçok kez kanıtlanan Barclays analistlerinin paylaştığı bilgilere göre; iPhone 12 Pro ve Pro Max, 2019 model iPhone’lara kıyasla 2GB daha fazla bellek kapasitesiyle, yani 6GB RAM ile birlikte geliyor olacak. Ek olarak her iki modelin de yüksek performanslı 5G için mmWave desteğine ve arka yüzlerinde daha yüksek fotoğraf kalitesi sağlayacak olan 3D algılama sistemine sahip olmasını bekliyorlar.

iphone 12 ile ilgili çarpıcı iddialar

Giriş seviyesi iPhone 12’nin ise iPhone 11’e eşit miktarda yani 4 GB RAM‘e sahip olması bekleniyor. Baz model İPhone 12’nin de 5G bağlantı teknolojisine sahip olması beklenirken, analistlerin cihazda mmWave teknolojisine yer verilip verilmyeceği konusunda bir bilgi vermediklerini ekleyelim.

Apple iPhone 5G Desteği Cep Yakacak

Son olarak, analistler iPhone SE 2‘nin hala planda olduğunu ve üretime Şubat ayında başlanacağını belirtiyorlar. Bütçe dostu iPhone olarak da bilinen iPhone SE 2 4.7 inçlik bir ekran ve Touch ID giriş gibi özellikler ile iPhone 8’e benzeyeceği tahmin ediliyor. Ancak cihazda çok daha hızlı bir işlemci olan A13 yongasına ve 3GB RAM’e yer verileceğini de belirtelim.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen