Haber Mobil OnePlus Kullanıcı Bilgileri 3. Kişilerin Eline Geçti

OnePlus Kullanıcı Bilgileri 3. Kişilerin Eline Geçti

-

Ürettiği Akıllı Telefonlarla teknoloji devlerine kök söktüren OnePlus kullanıcı bilgilerinin, bir güvenlik ihlali sebebiyle 3. kişilerin eline geçtiğini açıkladı.

Geçen sene benzer bir güvenlik ihlali yaşayan Çinli akıllı telefon üreticisi Oneplus’ın yaklaşık olarak 40.000 müşterisinin kredi kartı bilgileri, bilinmeyen bir bilgisayar korsanı tarafından çalınmıştı. OnePlus güvenlik ekibi yaptığı bir açıklama ile bazı müşterilerinin isim, telefon, e-posta ve kargo adresleri gibi verilerinin, yetkisiz 3. kişiler tarafından erişildiğini açıkladı.

OnePlus, ilgili güvenlik açığının giderildiğini ve ödeme bilgileri ve şifrelerin herhangi bir şekilde bu ihlalden etkilenmediği ve güvende olduğunun da altını çiziyor.

OnePlus Kullanıcı Bilgileri 3. Kişilerin Eline Geçti
OnePlus Kullanıcı Bilgileri 3. Kişilerin Eline Geçti

Firma ilginç bir şekilde ihlalden kaç kullanıcının etkilendiğini belirtmezken, tüm müşterilerin etkilenmediğini belirtmekle yetiniyor. Etkilenen kullanıcıların e-posta üzerinden bilgilendirileceğini dolayısıyla kullanıcıların spam vb. filtrelenme ihtimaline karşı postalarına göz atmaları gerektiğini aktarıyor.

OnePlus, bu tarz güvenlik ihlalleri yaşanmamasını sağlamak adına iç güvenlik uygulamalarını sıkılaştırmaya gitmiş. Firma ayrıca, ihlalden kimin sorumlu olduğunu belirlemek için yetkililerle birlikte çalıştığının da altını çiziyor. Oneplus ayrıca, Apple’ın da uyguladığı güvenlik açıklarını bildiren kullanıcıları ödüllendirmeyi planladığı bir Ödül Programı üzerinde de çalışıyor.

OnePlus 8 Görselleri Ortaya Çıktı

Firmaların güvenlik açıklarından tamamen arınmasını beklemek ütopik bir düşünce olacaktır, ancak her sene benzer şekilde kullanıcı bilgilerinin 3. kişilerin eline geçmesine sebep olan bir websitesinin kabul edilebilir olduğu anlamına da gelmiyor. Geçen sene kredi kartı bilgilerinin sızmasına sebep olan güvenlik ihlalinden sonra Oneplus’ın çok sağlam bir ders çıkarması ve güvenliği kat kat artırması ve bu tarz ikinci bir olayın önüne geçmesi gerekirdi.

Siz OnePlus kullanıcı bilgilerinin 3. kişilere sızması hakkında ne düşünüyorsunuz? Üst üste yaşanan bu ikinci güvenlik ihlali firmaya olan güveninizi sarsar mı? Oneplus cihaz satın alma kararınızda etkileyici bir faktör olur mu? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen