Haber Mobil Apple Pay ABD’nin En Çok Tercih Edilen Mobil Ödeme...

Apple Pay ABD’nin En Çok Tercih Edilen Mobil Ödeme Platformu Oldu

-

Teknoloji devi Apple’ın geçtiğimiz yıllarda duyurduğu Apple Pay ABD’nin en çok tercih edilen mobil ödeme platformu oldu. 

Apple’ın 5 yıl önce duyurusunu gerçekleştirdiği mobil ödeme platformu Apple Pay, mağaza içi alışverişlerde Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok tercih edilen mobil ödeme platformu oldu. EMarketer tarafından yapılan araştırmaya göre Apple’ın mobil ödeme servisinin en yakın takipçisi, Starbucks mobil uygulaması. 

Apple Pay ABD’nin En Çok Tercih Edilen Mobil Ödeme Platformu Oldu

Apple Pay’den Büyük Başarı 

EMarketer tarafından yayınlanan raporda Amerika Birleşik Devletleri’nde 30.3 milyon kişinin aktif olarak Apple Pay servisini kullandığı ve Apple’ın mobil ödeme servisinin ardından gelen, Starbucks mobil ödeme servisinin ise 25.2 milyon kişi tarafından kullanıldığı görüldü. Google’ın ödeme platformu olan Google Pay servisini 12.1 milyon kişi kullanırken Samsung’un mobil ödeme platformu olan Samsung Pay servisini kullananların sayısı ise 10.8 milyon. Verilerden yola çıkarak, Apple’ın mobil ödeme servisinin bu denli yüksek kullanım oranına sahip olmasının en büyük nedeninin, servisin Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan pek çok mağazada kabul görmesi söylenebilir. 

Apple iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Modellerini Ücretsiz Tamir Edecek

Raporda ayrıca 2020 yılına kadar ABD’de bulunan tüm perakendeci mağazaların yüzde 70’inde Apple Pay servisi desteği sunacağı ve ABD’de yaşayan insanların yüzde 30’unun ise önümüzdeki yıl mobil ödeme platformu kullanacağı belirtiliyor. Apple’ın başta ABD olmak üzere dünyanın pek çok yerinde, kullanıcıların güvenle kullandığı Apple’ın mobil ödeme servisinin ülkemizde ne zaman kullanıma sunulacağına dair henüz Resmi bir açıklama bulunmuyor. 

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen