Haber Sosyal Medya WhatsApp Yeni Özellikleri Test Ediyor

WhatsApp Yeni Özellikleri Test Ediyor

-

Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp yeni özellikleri test ediyor. İşte WhatsApp’a gelecek yeni özellikler. 

Dünyanı en büyük anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni özelliklerini test etmeye devam ediyor. WhatsApp son olarak Snapchat’in en çok kullanılan özelliğini test ediyor. Facebook tarafından satın alındıktan sonra büyümesini hızlı bir şekilde devam ettiren WhatsApp, bir yandan da yeni özelliklerini test ediyor. 

WhatsApp Yeni Özellikleri Test Ediyor
WhatsApp Yeni Özellikleri Test Ediyor

WhatsApp’ın şimdilik test ettiği yeni özelliği ile birlikte kullanıcılar kaybolan mesajlar gönderebilecek. Şimdilik gruplarda kullanılabilecek olan kaybolan mesaj özelliği ile birlikte kullanıcılar 1 saat ya da 5 saniye içerisinde kaybolan mesajlar gönderebilecek. Bu özellik daha sonrasında kişisel mesajlara da eklenebilecek. WhatsApp kaybolan mesajların sürelerine ilerleyen zamanlarda 1 dakika ya da 10 dakika gibi zaman seçeneklerini de ekleyebilecek. 

Şimdilik WhatsApp’ın Android uygulamasında test edilen bu özellik ile birlikte kullanıcılar mesajlarını sadece bir süre kalacak şekilde gönderebilecek ve kaybolan mesajlar ile birlikte kullanıcılar kötü durumlar karşısında ( çalınma, kötüye kullanım vb. ) daha güvenli olabilecek. WhatsApp’ın Android platformu üzerinde test ettiği kaybolan mesaj özelliğinin ilerleyen günlerde iOS platformunda da test edilmesi bekleniyor. 

WhatsApp Eski İşletim Sistemlerine Olan Desteğini Sonlandırıyor

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp tarafından yapılan açıklamaya göre 1 Şubat 2020 tarihinden itibaren bazı işletim sistemi sürümlerine olan destek sonlandırılacak. WhatsApp bu bağlamda iOS 8 işletim sistemine ve Android Gingerbread (2.3.7) işletim sistemine olan desteğini 1 Şubat 2020 tarihine kesecek. Bu işletim sistemine sahip cihazlarda WhatsApp erişimi engellenecek. 

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen