Haber Kamera Sony'den 61 Megapixellik Yeni Kamera: SONY A7RIV

Sony’den 61 Megapixellik Yeni Kamera: SONY A7RIV

-

SONY A7RIV’in sürpriz bir şekilde duyurulması, rakip firmaları bir hayli üzecek gibi görünüyor!

Full Frame sensörlü kamera marketini domine eden Sony yepyeni ve inovatif bir kamera ile tekrardan karşımıza çıkıyor. 61 Mega Pixellik Full Frame bir sensöre sahip olan Sony A7RIV, aynı zamanda marketteki en yüksek megapixelli full frame kamera olma özelliğini taşıyor.

Sony A7RIV
SONY A7RIV – sony.com

SONY A7RIV 61 Megapixel ile büyülüyor.

Sadece gövde fiyatı $3.500 olarak belirlenen A7RIV, şimdiden Sony hayranlarının hedef listesine girmiş durumda. Hali hazırda en başarılı yüz tanıma ve odak tanıma teknololerini bünyesinde barındıran Sony, mevcut otomatik netleme teknolojisini ve göz takip sistem üzerinde de geliştirmeler olduğu belirtiyor. Tüm bunların yanında, 61 Megapixellik sensöre saniyede 10 kare çoklu çekim özelliği de eklemeyi başarmış Sony.

61 Megapixelin yetersiz olduğunu mu düşünüyorsunuz. Bir de Pixel Shift teknolojisini deneyin!

SONY A7RIV ile birlikte özel yeni aksesuarlar da geliyor…

Sony A7RIV
www.sony.com

Sony, yeni canavarı ile birlikte 3 adet aksesuar da tanıttı. Bunlardan en ilginci hiç kuşkusuz ECM-B1M. Cihazın hot shoe portuna takılan bu shotgun tipi mikrofon, makine üzerinden tamamen dijital ses kayıt alma imkanı sunuyor.

Gelelim teknik özelliklere…

Sony A7RIV tıpkı geçmiş versiyonlarında olduğu gibi, ağız sulandıran teknik özellikler ile geliyor. 35mm Exmor R CMOS sensörü, BIONZ X görüntü işleme işlemcisiyle geliyor. Standart iso ise 100 – 32000 skalasında. Örnek görüntülere bakıldığında, düşük ışık performansı oldukça tatmin edici gözüküyor.

Tüm bunların yanında 567 noktalı otomatik netleme sistemi, sensürümüzün %70 lik bir alanını kaplamakta. Odak netlemenin sadece kontrast temelli olmadığını ve bu teknojini bir çok rakibinin aksine hybrid olduğunu belirtmek isterim. Kısacası Sony, bu alanda uzun bir süre daha tahtını başkasına bırakmayacak gibi gözüküyor.

İlk izlenimlerde bahsedildiği üzere, cihazın lcd panelinde radikal bir değiliklik güzükmüyor. Fakat, vizörün içerisinde bulunan oled ekran bir hayli geliştirilmiş. 1.3 cm büyüklügünde olan vizör paneli, bünyesinde 5,760,000 nokta bulunduruyor.

Sony A7RIV

Full Frame kategorisinde taht gene Sony’de.

Bu duyurunun ardindan, Full Frame kategorsinde yeni markaların taze bir soluk getireceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sony, A7RIV ile bir süre daha tahtı başkasına kaptırmayacak gibi gözüküyor. $3500 bandından çıkışını gerçekleştirecek olan A7RIV, bir çok profesyonel fotografçının çantasına hiç süphesiz gireceği kesinleşti. Umarım bir gün ben de Sony’nin garip arayüzüne alışır ve kendimi bir adet a serisi makine alma konusunda ikna ederim.

Tam çözünürlüklü görsellere buradan ulaşabilirsiniz

Çağatay Okutan
İçinde devre olan herşeye ilgili, teknolojiyi ciğerlerine çeken bir müptezel. Dijital fotoğrafçılıktan, ses ekipmanlarına, elimin ulaştığı her alandayım.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen