Haber Rusya'nın Yeni Hipersonik Füzesi Hazır!

Rusya’nın Yeni Hipersonik Füzesi Hazır!

-

Rusya, ilk hipersonik füzesini hazır duruma getirmiş durumda. Dünya üzerinde bir ilki başaran Ruslar, her şeyin olması gerektiği gibi ilerlemesi durumunda, alanında zirveye yükselmiş olacak. Çünkü bu hipersonik füzelere dur diyebilecek herhangi bir füze savunma sistemi dünyada geliştirilmiş durumda değil.

Rusya’nın Yeni Hipersonik Füzesi Hazır!

Rusya Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, yeni yılla birlikte hipersonik füzelerin tamamen hazır olacağını bildiren bir açıklamada bulundu. Böylece dünyada Rusya düşmanı olan kişiler, elbette ki bu durumu iki defa düşünmek zorunda kalacak. Çünkü bu füzeleri durdurabilecek herhangi bir güç olmadığı gibi, hasarını en aza indirecek bir savunma sistemi de icat edilmiş değil. Uzun zamandan beri üzerinde çalışmaların yapıldığı hipersonik füzeler hakkında yapılan son açıklamaya göre; hipersonik füzelere “Avangard” isminin verildiğini ifade edilmişti.

Rusya'nın Yeni Hipersonik Füzesi Hazır!

Hipersonik Füzeler Ne İşe Yarıyor?

2018 yılının Aralık ayında ilk denemesi yapılan hipersonik füzeler, Ural dağlarında test edilmişti. Yaklaşık 6 bin kilometre uzaklıktaki bu dağlar tam isabetle vurulurken, patlama yankısı ve şiddeti gözler önüne serilmişti. Buradan da anlayabileceğimiz üzere, Rusya’nın bir ülkeye ağır hasar vermesi, bu füzelerle artık mümkün durumda. Ses hızının 20 katına ulaşabilen yeni füzeler, iki megatona kadar silah da taşıyabiliyor.

ABD-Çin Ticaret Savaşı Kızışıyor; Trump’tan Yeni Ek Vergiler

Amerika Birleşik Devletleri ve Çin de hipersonik füzeler ile alakalı çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Şuan için dünyada sadece Rusların sahip olduğu bu füzeler, diğer ülkelere korku salacak cinsten olduğu aşikar.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen