Haber Sosyal Medya Instagram Mesajlaşma Özelliği Tarayıcılara Geliyor

Instagram Mesajlaşma Özelliği Tarayıcılara Geliyor

-

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram mesajlaşma özelliğini tarayıcıya getirmeye hazırlanıyor. Peki Instagram mesajlaşma özelliği hangi tarayıcıları destekleyecek? 

Sosyal medya denilince akla gelen ilk uygulamalardan birisi olan Instagram, mobil dünyada varlığını sürdürmeye devam etse de Instagram’a tarayıcılar üzerinden de erişim sağlanabilir. Tarayıcı tarafından kısıtlı özelliklerle hizmet veren Instagram, kullanıcıların uzun süredir istediği özelliği tarayıcılara getiriyor. 

Facebook’un sahibi olduğu sosyal medya platformu, günümüzde kullanıcıların tercih ettiği ilk sosyal mecralardan birisi. Hal bu olunca kullanıcılar Instagram hesaplarına sadece mobil cihazları üzerinden değil internet tarayıcıları üzerinden de erişmek istiyor. İnternet tarayıcısı desteğini geçtiğimiz yıllarda getiren Instagram, internet tarayıcısı sürümünde kısıtlı özellikler sunuyordu. Instagram’ın tarayıcı üzerinden sunmadığı en önemli özellik kullanıcılara Instagram platformu üzerinden gönderilen mesajların tarayıcılarda görünememesi ve cevaplanamamasıydı. 

Instagram Mesajlaşma Özelliği Tarayıcılara Geliyor
Instagram Mesajlaşma Özelliği Tarayıcılara Geliyor

Kullanıcıların uzun bir süredir şikayetçi olduğu bu duruma Instagram el attı ve özelliğin tarayıcılara geleceğini açıkladı. Yapılan açıklamada Instagram’ın tarayıcı versiyonu için özel mesajlaşma özelliğinin yakında geleceği duyuruldu. Kullanıcılar Instagram’ın tarayıcı sürümünde bulunan profil, bildirimler ve keşfet sekmelerinin yanında mesaj sekmesini de görebilecek ve mesajlarını görüp cevaplandırabilecek. Şimdilik test sürecinde olan Instagram tarayıcı mesajlaşma özelliğinin önümüzdeki günlerde tüm tarayıcılar için sunulması bekleniyor. 

Instagram Artık Takip Ettiklerinizin Hareketlerini Göstermeyecek

Instagram kullanıcılarını ikiye bölen özellik olan takip edilen kişilerin hareketlerinin göründüğü özellik Instagram üzerinden kaldırıldı. Kullanıcılar artık Instagram uygulamasından takip ettikleri kişilerin kimleri takip ettiğini, hangi gönderileri beğendiğini ve diğer hareketlerini göremeyecek. 

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen