Haber Mobil Huawei P40'a Ait Olduğu İddia Edilen Renderlar Ortaya Çıktı!

Huawei P40’a Ait Olduğu İddia Edilen Renderlar Ortaya Çıktı!

-

ABD ile Çin arasında devam etmekte olan Ticaret Savaşı sebebiyle 2019, Huawei için oldukça hareketli bir yıldı. Ancak Huawei tam gaz telefon üretimine devam ediyor. Huawei P40’a ait olduğu iddia edilen renderlar görüntülendi.

Şirket, satışlarının artmasına yardımcı olan etkileyici cihazlar üretmeye devam etse de, ABD’nin Huawei’ye uyguladığı kısıtlamalar, şirketin geleceğini belirsizleştirmeye devam ediyor. Tüm bu aksaklıklar, Çinli teknoloji devini caydırmıyor. Geçtiğimiz günlerde haksız yere yaptırım uyguladığı iddiasıyla ABD Hükümetini dava eden Huawei, ortaya çıkan yeni renderlardan açıkça görülebildiği gibi, yeni amiral gemisi Huawei P40 üzerinde oldukça sıkı bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

Ortaya Çıkan Renderlar Huawei P40’ta Çıkıntılı Bir Arka Kamera Dizilimi Olduğunu Açığa Çıkarıyor

Çin merkezli cnBase‘de paylaşılan renderların gerçekliğine şüphe ile yaklaşmakta fayda var. Ancak ortaya çıkan görselin, Huawei’nin tasarım diline oldukça benzediğinin de gözlerden kaçmadığını ifade etmemiz gerek. Uyarının ardından gelin Huawei P40 tasarımına yakından bakalım. Sızan görselde sadece yan profilden görünen cihazda dikkat çeken iki nokta bulunuyor.

Huawei P40'a Ait Olduğu İddia Edilen Renderlar Ortaya Çıktı!

İlk olarak, kamera diziliminin gövdeden dışarı doğru çıkıntılı bir yapıda olduğu göze çarpıyor. Bu, Huawei P40’ın büyük sensörlere sahip olabileceği anlamına geliyor. Amiral gemisi modellerinde oldukça başarılı kamera dizilimleri ile meşhur olan firmanın, daha büyük sensörler kullanması pek de şaşırtıcı olmayacaktır.

Renderda göze çarpan diğer nokta ise; P40 tasarımı, Mate 30 Pro’daki kadar olmasa da, oldukça ince bir kasa ve kavisli bir ekranı beraberinde getiriyor olacak. Bunun dışında renderda, ses ve güç düğmelerinin P30 ile aynı şekilde konumlandırıldığı görülüyor.

Huawei P40’ın Sahip Olacağı İddia Edilen Teknik Özellikler

  • Ekran: HDR Destekli 6,57″ QHD+ AMOLED
  • Çipset: Kirin 990
  • Bağlantı: 5G
  • Kamera: 4 ya da 5 Lensli Kamera Dizilimi

Mate 30 şu ana kadar uluslararası olarak satışa sunulmamış olsa da, Huawei P40’ın dünya çapında piyasaya sürüleceğine dair söylentiler var. Beklenenden daha erken çıkacağı iddia edilen cihazın, CES 2020 veya MWC 2020 fuarlarından birinde görme ihtimalimiz var.

İspanya’dan Huawei’ye Hassas Verilere Erişim Yasağı

Son olarak yukarıda da belirttiğimiz gibi, Çinli kaynaktan gelen görsel ve teknik özelliklere süphe ile yaklaşmakta fayda var. Huawei’nin yeni amiral gemisi hakkında daha fazla bilgiye, Ocak ayı başlarında CES 2020 fuarının başlamasıyla birlikte ulaşabileceğimizi tahmin ediyoruz.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen