Haber Konsol Google Stadia Servisini Destekleyecek Telefonlar Belli Oldu

Google Stadia Servisini Destekleyecek Telefonlar Belli Oldu

-

Google’ın bulut tabanlı oyun servisi olan Google Stadia servisini destekleyecek telefonlar belli oldu. İşte Google’ın Stadia servisini destekleyecek o akıllı telefonlar. 

Teknoloji devi Google’ın Made by Google etkinliğinde duyurduğu Pixel 4 ve Pixel 4 XL modelleri kullanıcılar tarafından beğenilmişti. Google bu etkinlikte ayrıca merakla beklenen Google Stadia servisi hakkında da önemli bilgileri açıkladı. Oyun severlerin merakla beklediği Stadia servisi 19 Kasım tarihinde kullanıcılara sunulacak. 

Google Stadia Servisini Destekleyecek Telefonlar Belli Oldu

Google Stadia ile birlikte kullanıcılar oyunları desteklenen cihazlardan oynayabilecekler. Bulut tabanlı bir servis olan Stadia ile birlikte, kullanıcıların üst düzey sistemlere bir ihtiyacı kalmayacak. Kullanıcılar oyunları 4K çözünürlükte 60 FPS ile video izler gibi oynayabilecekler. Sadece bilgisayarlarda ve televizyonlar için kullanıma sunulmayacak olan Stadia ayrıca akıllı telefonlara da gelecek. 

Google yaptığı açıklamada Google Stadia’nın ilk olarak Google Pixel 4 ve Google Pixel 4 XL modellerine geleceğini açıklamıştı. Diğer Google Pixel marka akıllı telefon modellerinde kullanılıp kullanılmayacağı bilinmeyen Google Stadia servisi ile ilgili kesin bir bilgi geldi. 

Google Stadia kullanılabilirliği ve gereksinimleri sayfasını güncelleyen Google, Stadia servisini destekleyen akıllı telefon modelleri arasında yeni Pixel cihazlarını ekledi. Güncellenen listeye göre Google Pixel 2 ve Google Pixel 2 XL cihazları da Stadia servisininde yararlanabilecek. Google’ın ayrıca geçtiğimiz yıl duyurdu Google Pixel 3 ve Google Pixel 3a modelleri de Google Stadia servisini destekleyecek. 

Google Stadia “Oyuncu Neftlix’i Olmayacak”

Google Stadia servisinin Android işletim sistemine sahip cihazlara gelip gelmeyeceği belirsizliğini korurken servisin şimdilik Google Pixel cihazları ile sınırlı olabileceğini söyleyebiliriz.

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen