Haber PC Donanım Elgato 4K60 Pro Mk 2 HDR Destekli Kayıt Kartı...

Elgato 4K60 Pro Mk 2 HDR Destekli Kayıt Kartı Tanıtıldı

-

İçerik yaratıcıları için lider donanım ve yazılım sağlayıcısı olan Elgato, dün itibariyle Elgato 4K60 Pro MK 2’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Sınıfında en gelişmiş özelliklere sahip olan Elgato 4K60 Pro MK 2, 4K60 HDR10 spor yakalama, ultra düşük gecikmeli anlık oyun izleme teknolojisi ve 240Hz’e kadar tazeleme hızı vadediyor.

Kompakt tasarımıyla hemen her türlü kasaya kolayca bağlanabilen kayıt kartı, ebat olarak selefinin yarısından daha küçük bir gövdeye sahip. Firmanın 249,99 dolarlık tavsiye edilen satış fiyatıyla piyasaya sürdüğü 4K60 Pro MK 2 Ultra HD ile, içerik oluşturmayı hiç olmadığı kadar erişilebilir bir seviyeye taşıdığı iddia ettiğini de ekleyelim.

Elgato 4K60 Pro MK 2 Oyun kayıt, Video Kayıt
Elgato 4K60 Pro MK 2

Elgato 4K60 Pro MK 2 içerik oluşturucularına, oynadıkları oyunları mümkün olan en yüksek çözünürlük ve dinamik aralıkta(HDR) kaydetme olanağı sunan bir kart. Oyun performansınızdan ödün vermeden 1080p’de 60 fps’de Twitch yayını yaparken, aynı anda diskinize 4K60fps HDR10 videolar kaydedebilmenize mümkün kılıyor.

Kartın renk reprodüksiyonu sağlayan gelişmiş donanım tonlama özelliği sayesinde işlemcinize ek yük bindirmeden, HDR oyunlar oynarken geleneksel SDR’da çekim ve yayın yapmak da mümkün olacak.

Elgato 4K60 Pro MK 2 Oyun kayıt, Video Kayıt
Elgato 4K60 Pro MK 2

Yeni 4k60 Pro çoklu kayıt beslemesi desteği sayesinde, aynı anda OBS ve Elgato’nun 4KCU kayıt yazılımı gibi birden fazla uygulama kullanarak kayıt yapabilme özelliğine de sahip olacak. Çoklu cihaz desteği ile birden fazla 4K60 Pro MK 2 kartının aynı PC’ye yerleştirilmesi mümkün olabilecek. Böylece kullanıcılar aynı anda birden fazla kamera, konsol ve bilgisayardan video kaydebilme özgürlüğüne sahip olacaklar.

Amd ve Nvidia’nın ekran kartları içerisinde sunduğu donanımsal kodlayıcı ile yetinmeyenlerin veya oyun performansından hiçbir şekilde ödün vermek istemeyen yabancı yayıncıların sıkça tercih ettiği bir çözüm olan bu tarz donanımların ülkemizde de yavaş yavaş özellikle profesyonel olarak yayın yapan oyuncuların ekipmanları arasında yer aldığını görebiliyoruz.

Ürün hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen