Haber İddia: Apple Mac Tabanlı Bir Oyun Bilgisayarı Çıkaracak!

İddia: Apple Mac Tabanlı Bir Oyun Bilgisayarı Çıkaracak!

-

Apple’ın Mac serisi hiçbir zaman oyuncuları hedeflemedi. Bazı ürünleri, iyi çalışan hafif ve orta derecede zorlu oyunlara izin veren özel bir donanıma sahip olsa da, Apple’ın ana müşteri tabanı her zaman profesyonel kullanım için bir Mac sahibi olmak isteyen kullanıcılardı. Ancak bu durum Apple’ın 2020’de piyasaya sürmeyi düşündüğü Oyun Odaklı Mac ile değişecek gibi görünüyor.

Cupertino merkezli teknoloji devi, e-spor oyunculuğunun epey bir yol kat etmesiyle birlikte, sadece oyunculara hitap etmeyi planladığı yeni bir Mac üzerinde çalıştığı iddia edildi. Patently Apple’ın haberine göre Apple oyuncu bilgisayarını %90 oranında tamamlamış ve geriye sadece ufak detaylar kalmış durumda. Bundan sonraki süreçte Apple yazılımcıları ve mühendisleri, bilgisayarı 2020 Ocak ayında bitirerek ve seri üretime hazır hale getirmeyi planlıyor.

Apple Yeni Yılda Oyun Bilgisayarını Satışa Çıkarıyor!
Apple Yeni Yılda Oyun Bilgisayarını Satışa Çıkarıyor!

Apple’ın Oyun Bilgisayarı Kaç Para Olacak?

Apple‘ın Mac tabanlı oyun bilgisayarının 2020 yılında seri üretime geçileceğinin bilgisine ek olarak, bilgisayarın çıkacağı fiyat bandı da paylaşılmış durumda. Teknoloji devi Apple’ın 5.000 Dolar bandından konumlandıracağı iddia edilen oyun bilgisayarı birçok oyuncu tarafından kabul edilebilecek seviyenin bir hayli ötesinde. Elbette ki söz konusu firma Apple olduğunda 5.000 dolarlık fiyat etiketi genel mac kullancıların pek de şaşırtmayacakcinsten olduğunu söyleyeibiliriz. Zira hali hazırda piyasada bulunan Apple ürünlerinde benzer bir fiyat politikası mevcut. 35.999TL başlangıç fiyat etiketine sahip yeni Apple Pro Display XDR‘ın kullanılabilmesi için sadece 7.199TL fiyat etiketine sahip olan standını ayriyetten satın alınması gerekiyor.

Mac Pro Fiyatıyla Can Yakıyor!

2020’de satışa çıkması planlanan yeni Mac bilgisayarları satın alacak kişiler, dolar kurunu hesaba katması gerekecek. Türkiye’de 1 doların 6 TL olduğunu varsayarsak, elektronik mağazalarda bu bilgisayarların Türk Lirasına çevrilmiş hali vergilen hariç yaklaşık 35.000 TL olacak. Apple oyun bilgisayarı vagonuna atlamayı bekleyen kullanıcıların vergilerle 50.000TL ve üzeri bir rakamla karşılaşabileceklerine şimdiden kendilerini ve cüzdanlarını alıştırmaya başlamaları gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen