The Sinking City’nin Epic Store’a Özel Çıkması Tepki Çekti

The Sinking City Epic Game Store Exclusive olarak piyasaya sürülecek.

0
111
sinking city

The Sinking City‘nin oyuncularla buluşmasına sadece günler kaldı. Playstation, Xbox ve PC’ye eş zamanlı olarak çıkacak. Ancak Epic Games’in yapımcı firmayı oyunu Epic Store Exclusive yapmak için ikna etmesi oyunu heyecanla bekleyen pc kullanıcıları tarafından tepkiyle karşılandı.

Epic Games’in bu tarz hamleleri dünya çapında milyonlarca oyuncunun uzun senelerdir favori oyun kütüphanesi olarak Steam kullanması sebebiyle özellikle son bir senedir sürekli tartışma konusu oluyor.

Yapımcı firma Frogwares’ten Sergey Oganesyan’in konuyla ilgili hayalkırıklığına uğrayan fanlarının kendilerine yaptığı geri dönüşlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Oganesyan oyuncuların konuyla ilgili kaygılarını anladıklarını ancak bu kararın yapımcı ekibin geleceği açısından oldukça önemli olduğunu dile getirdi.

Sergey ayrıca “Facebook sayfamızda, YouTube kanalımızda mutlu olmayan insanlardan yorumlar alıyoruz çünkü bu oyunu bu yıl en sevdikleri mağazada oynayamayacaklar. Hayal kırıklığını anlıyoruz. Aynı zamanda, bir oyun geliştirme şirketi olarak geleceğimiz için önemli olduğu için oyunculardan bu seçimi yapmamız gerektiğini anlamalarını istiyoruz. Bu yüzden, birçok platform için daha fazla oyun geliştirebilmemiz için bu anlaşma bize büyük destek olacak.” diye ekledi.

Steam oldukça büyük ve yaygın bir platform ancak üzerinde satışı yapılan oyun ve uygulamalardan oldukça yüksek komisyon aldığı da büyük bir sır değil. Alternatif oyun platformlarının olması her sektörde olduğu gibi bu sektörde de rekabet sebebiyle hem oyun geliştiricilerinin hem de biz oyun severlerin faydasına olacaktır. Dolayısıyla Valve Corp. kasasını doldurack diye pc oyun sektörünün ağır yara almasınna göz yummak çok da desteklediğim bir davranış değil.

Dipnot olarak oyunun steam’de 2020 yılında kullanılabilir olacağı bilgisini de paylaşalım zira o tarihten sonra hala oyuna ilgi duyanlar olursa steam kütüphanelerine ekleyebilecekler.

Yorum yapın