Haber Oyun The Last of Us 2 Oyunu Yine Ertelendi

The Last of Us 2 Oyunu Yine Ertelendi

-

PlayStation 4 kullanıcılarının uzun zamandır beklediği özel yapımlardan The Last of Us 2 yine ertelendi. İşte The Last of Us 2 oyunun çıkacağı yeni tarih ve oyunun ertelenme nedeni. 

Sony’nin oyun konsolu olan PlayStation 4 kullanıcılarının uzun süredir beklediği yapımlardan The Last of Us 2 oyunun ne zaman çıkacağı oyuncular tarafından merakla bekleniyordu. Daha öncesinde pek çok kez oyunun çıkış tarihinin ertelenmesiyle birlikte Sony Eylül 2019 tarihinde açıklama yaparak oyunun 21 Şubat 2020 tarihinde çıkacağını duyurdu. Sony ayrıca bu duyurusuyla birlikte oyunun detaylı bir oynanış fragmanını da yayınladı. Oyuncuların heyecanını arttıran bu durum karşısında kötü bir haber geldi. Sony tarafından yapılan açıklamaya göre oyunun çıkış tarihi 3 ay ertelendi ve oyunun yeni çıkış tarihi 29 Mayıs 2020 olarak güncellendi. 

The Last of Us 2 Oyunu Yine Ertelendi
The Last of Us 2 Oyunu Yine Ertelendi

The Last of Us 2 Neden Ertelendi

Oyunun yaratıcı yönetmeni olan Neil Druckmann oyunun ertelenmesinin ardından bir yazı paylaştı. Paylaşılan yazıda oyunun detaylarına ve hatta medyaya oyunu deneyimlemeleri için 2 saat oynama imkanı sunduklarını belirten Druckmann, oyunun neden ertelendiği konusunda da açıklamalarda bulundu. 

Oyunun test süreçlerinin iyi gittiğini ancak oyunun çıkacağı tarih olan 21 Şubat 2020 tarihine kadar Naughty Dog kalitesinden uzak olacağını gördüklerini belirtti. Druckmann açıklamasında “Önümüzdeki iki yol bulunuyordu. Bu yollardan birisi oyunun bazı kısımlarından feragat etme yoluydu. İkinci yol ise oyun üzerinde daha fazla zaman harcamaktı. Druckmann kendilerinin oyunu tatmin olacakları bir şekilde bitirmek için zamana ihtiyaç duyduklarını ve bu yolu seçtiklerini belirtiyor. Oyunu bekleyen hayranlarda özür dileyen Druckmann, hayranların yaşadığı hayal kırıklığı için çok üzgün olduklarını belirtiyor. 

PlayStation 5 Geri Uyumluluk Özelliği İle Birlikte Gelecek

Ön sipariş döneminin devam ettiği oyun PlayStation mağazasında 429 TL karşılığında satın alınabiliyor. Oyunun Deluxe sürümü ise 489 TL fiyat etiketine sahip. Son olarak The Last of Us 2 oyunun Türkçe altyazı ile oynanabilecek. 

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen