Haber Samsung Fabrikasında Milyonlarca Dolarlık RAM Hurdaya Çıktı

Samsung Fabrikasında Milyonlarca Dolarlık RAM Hurdaya Çıktı

-

Ram ve Flash bellek piyasasında açık ara liderliğini sürdüren Güney Koreli Teknoloji Devi Samsung’un başı, fabrikasındaki “temiz” odaların kirlenmesiyle dertte. Milyonlarca dolarlık imalat çöpe gitti.

Samsung’un başı, DRAM yongalarına ayrılmış olan dökümhanesinde birkaç hafta önce meydana gelen kirlenme olayıyla dertte. ComputerBase’in haberine göre Teknoloji Devinin 200 mm’lik silikon DRAM tabakalarının üretimi için kullandığı tüm araçların bulunduğu temiz odaların kirlendiği, dolayısıyla bu odalarda üretilen bütün tabakaların hurdaya çıkarılması sebebiyle firmanın milyonlarca dolarlık zarara uğradığı belirtiliyor.

Samsung Fabrikasında Milyonlarca Dolarlık RAM Hurdaya Çıktı

Temiz odalar bir yarı iletken üretim sürecinde en önemli noktalarından biridir. Zira bu odalar, üretimde kullanılacak silikonun ürünün çalışmayacak şekilde üretilmesine sebep olacak dış etkenlerle temas etmelerini engeller.

Milyonlarca ABD doları zarar ile sonuçlandığı iddia edilen hadiseyle ilgili Güney Koreli Teknoloji Devinin yaptığı açıklamada “Birkaç milyar Won’luk üretimin kaybedildiğini” itiraf etti. Durum her ne kadar ciddi görünse de Samsung’un durumu kontrol altına almayı başardığı ve DRAM pazarına etki edecek büyüklükte bir problem olmadığı belirtiliyor.

Samsung 12Gb LPDDR5 Mobil Bellek Üretimine Başladı

Son birkaç aydır düşüşe geçen DRAM bellek fiyatlarında, yukarı yönlü beklenmedik bir hareket olup olmayacağını ise, önümüzdeki günlerde görüyor olacağız.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen