Haber PC Donanım Ryzen 3000 Boost Frekans Sorunu İçin Bios Güncellemesi Yolda

Ryzen 3000 Boost Frekans Sorunu İçin Bios Güncellemesi Yolda

-

AMD, Ryzen 3000 serisi işlemcilerin belirtilen Boost Frekansına ulaşamaması sorununu, 10 Eylül’de yayınlanacak bir bios güncellemesi ile çözecek

Uzun bir bekleyişin ardından AMD, nihayet “bazı” müşterilerinin Ryzen 3000 serisi işlemcilerle belirtilen boost frekanslarına ulaşamadığını, açıkça kabul etti. AMD sorunu çözmek adına, bir Bios güncellemesi üzerinde çalıştığını ve ilgili güncellemenin 10 Eylül 2019 tarihinde hazır olmasını beklediklerini belirtilen açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

“PC meraklısı ve oyun topluluklarındaki 3. Nesil AMD Ryzen™ işlemcilerin yakaladığı güçlü ivmeden memnunuz. Ürünlerimiz hakkında topluluğun tarafımıza yapmış olduğu geri bildirimleri yakından takip ediyoruz ve bazı 3. nesil AMD Ryzen kullanıcılarının, belirtilenden daha düşük boost frekansları aldığını görüyoruz.

İşlemci boost frekansları, iş yükü, sistem tasarımı ve soğutma çözümü dahil olmak üzere birçok değişkene bağlı olsa da, müşterilerimizden gelen geri bildirimleri yakından inceledik ve bazı durumlarda boost frekansını azaltan bir bios sorunu tespit ettik. Anakart ortaklarımızla birlikte bu sorunu ele alan ve ek boost performans optimizasyonları içeren bir BIOS güncellemesi hazırlama sürecindeyiz. BIOS’un kullanılabilirliği konusunda topluluğu 10 Eylül tarihinde bilgilendireceğiz”

Ryzen 3000 Boost Frekans Sorunu
Ryzen 3000 Boost Frekans Sorunu İçin Bios Güncellemesi Yolda

Ünlü Hız Aşırtmacı Der8aeur’un önceki gün yayımladığı 2.700 katılımcıya ulaşan anketten, AMD’nin amiral gemisi Ryzen 9 3900X CPU’sunu kullanan katılımcıların sadece %5.6‘sının pazarlanan saat hızlarına ulaşabildiği sonucu çıkmıştı. Anket sonrası gelen tepkilerin üzerine yapılan bu açıklamanın, kullanıcıları ne denli yatıştıracağını ancak, söz verilen bios güncellemesinden sonra görebileceğiz.

Tomshardware

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen