Haber Özel Tasarım Radeon RX 5700 Serisi Kartlar Görünmeye Başladı

Özel Tasarım Radeon RX 5700 Serisi Kartlar Görünmeye Başladı

-

Özel tasarım ve özel soğutuculu Radeon Rx 5700 Serisi kartlar kapıda

AMD‘nin yeni mimarisi RDNA’den gücünü alan Radeon RX 5700 ve Rx 5700 XT kartlar geçtiğimiz ay piyasaya sürülmüş ve büyük beğeni toplamıştı. Bütün incelemelerde editörlerin buluştuğu ortak nokta referans kartların termal performansının yetersizliğiydi.

AMDnin her jenerasyon eleştiri oklarını üzerine çekmesine sebep olduğu halde hala ısrarla kullandığı blower(üfleme) tipi soğutma sisteminden, bu jenerasyonda vazgeçmemesi yine birçok otoriteyi çileden çıkardı.

Özel soğutuculu RX 5700 ailesi kartların Ağustos ayı içerisinde gelmesini beklediğimizi, geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Önümüzdeki günlerde birçok firmanın özel soğutmalı versiyonlara ek olarak özel tasarım pcbli kartları da piyasaya süreceğini biliyoruz.

XFX ilk özel tasarım PCB’li Radeon Rx 5700 ailesi kartlarını, firmanın resmi weibo hesabından teknoloji severlerle paylaştı.

Özel Tasarım Radeon RX 5700

Radeon RX 5700 XT olduğu tahmin edilen kart 100mm’lik 2 adet fan ve 2 slot kalınlığında devasa bir soğutma bloğu ile birlikte geliyor. Arka yüzünde firmanın logosunun konumlandırıldığı oldukça şık bir de ısı kalkanı bulunan kartın stop fan ve rgb aydınlatma özelliklerini de beraberinde getireceği tahmin ediliyor.

Görseller: Expreview.com

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen