Haber Mobil Oppo Waterfall Ekranlarını Görücüye Çıkardı

Oppo Waterfall Ekranlarını Görücüye Çıkardı

-

Ekran/Gövde oranı aşırı yüksek olan ve agresif kavislere sahip Oppo Waterfall ekranlar görücüye çıktı.

Akıllı telefon piyasasına çılgın yenilikleriyle yeni soluk getirmeyi kendine amaç edinen firma, geçtiğimiz günlerde ekranın altına konumlandırdığı selfie kamerasını sergilemiş ve büyük beğeni toplamıştı.

Oppo bu hafta ise 88 derecelik kavisli köşelere sahip ve yanlarında düğme bulunmayan bir ekran ile akıllı telefon severlerin karşısına çıkıyor. Oppo Waterfall olarak adlandırılan ekran, üst ve alt kısmındaki çerçevelerin çok ince olması sebebiyle neredeyse %100 ekran/gövde oranına sahip.

Firmanın Başkan Yardımcısı Brian Shen‘in kişisel Weibo hesabında yayınladığı fotoğraflardan sadece dakikalar sonra birçok blogger ve teknoloji basını üyesi de sosyal medya hesaplarından ilk izlenimleri ile ilgili paylaşımlarda bulundu.

Cihazın sadece ön yüzünün görüntülenmesine izin verilmesi sebebiyle, arka yüzünde nasıl bir tasarıma ve kamera kombinasyonuna gidildiği hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için bir süre daha beklememiz gerekecek. Ancak fotoğraflardan göründüğü kadarıyla Oppo Waterfall ekranlar şu anda piyasada bulunan diğer cihazlarına kıyasla daha dar olacak gibi görünüyor.

Oppo Waterfall

Waterfall ekranına sahip cihazların, gelecek yıl piyasaya sürülmesi planlanıyor, Bu yeni ekran teknolojisi ile ekranın altına konumlandırılan selfie kamerası ve Oppo Find X’teki kamera mekanizmasıyla birlikte, yine akıllı telefon pazarına yeni bir soluk getirecek gibi görünüyor.

Oppo’nun bu yeni ekran teknolojisi hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen