Öne Çıkan Özel Soğutmalı Radeon RX 5700 XT ve RX 5700...

Özel Soğutmalı Radeon RX 5700 XT ve RX 5700 Yolda!

-

Geçen hafta ilk gün incelemelerine yer verdiğimiz Radeon RX 5700 XT ve RX 5700 kartların özel soğutuculu modelleri geliyor.

Radeon RX 5700 XT ve RX 5700‘ün incelemelerinde, AMD‘nin watt başına vermiş olduğu performans ile büyük bir sıçrama yapmış olmasına rağmen, her jenerasyon yerden yere vurulan blower stili referans soğutucusu bu jenerasyon da kullanıcıları ve teknoloji basınını çileden çıkarmayı başardı.

Sadece 220 W enerji tüketen Radeon RX 5700 XT‘nin bu soğutucu ile sıcaklık değerleri malesef 92° C’ye kadar çıkabiliyor ve haliyle birçok otorite tarafından en “yumuşak” haliyle hayal kırıklığı olarak nitelendiriliyor. Daha düşük enerji tüketimine sahip olan RX 5700‘de ise aynı referans soğutucu enteresan fan hızı değişimleri sergiliyor.

Radeon RX 5700 xt

Bu sorunlara çözüm getirebilecek özel soğutuculu AIB(Add-in-Board) ortaklarının kartları ufukta görünüyor. Ancak Radeon Teknoloji Grubu Başkan Yardımcısı Scott Herkelman’ın Reddit yazısına göre bu modeller için heyecanlanan AMD fanları malesef bir süre daha beklemek zorunda kalacaklar.

Herkelman, Radeon RX 5700 XT ve RX 5700 tabanlı özel tasarım grafik kartlarını bekleyen fanların Ağustos ayının ortasına kadar beklemeleri gerektiğini söylüyor.

Özel soğutuculu kartları bir an önce teknoloji basınına ulaştırmak için ekibi ile birlikte hummalı bir şekilde çalıştıklarını, dolayısıyla ürünler raflardaki yerlerini almadan önce kartları bekleyen tüketicilerin önüne incelemelerin gelmesi hedeflediklerini belirtiyor.

Herkelman ayrıca, kullandıkları blower tipi referans soğutucunun yeni jenerasyon Radeon kartların en büyük dezavantajı olduğunu ve NVIDIA’nın yeni jenerasyo kartlarında kullandığına benzer iki veya üçlü fanlı referans soğutma çözümlerini “kullanma fikrini” beğendini de ekledi.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen