Haber Youtube Müzik Ülkemizde Kullanıma Açılıyor!

Youtube Müzik Ülkemizde Kullanıma Açılıyor!

-

Google‘ın Spotify, Apple Music, Tidal vb. müzik dinleme servislerine rakip olarak geçtiğimiz sene kullanıma sunduğu Youtube Müzik ülkemizde de hizmete açılıyor.

Açılıyor ama nedir bu Youtube Müzik?

YouTube Müzik, YouTube‘un video platformundaki tüm müziklere odaklanan nispeten yeni bir müzik dinleme hizmetidir. YouTube Müzik ile resmi şarkıları, albümleri, çalma listelerini, sanatçı radyolarını, remixleri ve şarkıların canlı versiyonlarını dinleyebilirsiniz.

Ücretsiz sürümünde Spotify benzeri bir reklam dizilimi olan uygulama, birkaç şarkıda bir reklam dinletmek suretiyle kütüphanesindeki şarkıları müzik severlere ücretsiz olarak sunabiliyor. Ancak reklamları kaldırmak, arka planda dinleyebilmek ve favori şarkılarınızı çevrimdışı olarak dinleyebilmeniz için bir Premium üyelik sistemi de mevcut.

Temelde YouTube içeriklerini sunan Müzik uygulaması ile, YouTube sitesinin “Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle slime yapacağız” ve benzeri diğer video içeriklerine erişmek mümkün olmayacak.

Youtube Müzik

YouTube Müzik nasıl çalışır?


Diğer popüler müzik akışı servisleri gibi, YouTube da keşif özelliklerini çok önemsiyor. Müzik servisi ile “keşfetmenin daha kolay” olduğu belirtilen platformda sadece resmi şarkılar için değil, remixler, canlı performanslar, kapaklar ve müzik videoları da dahil olmak üzere kapsamlı bir kütüphanesi bulunuyor.

Servisin, uygulama ya da web tarayıcısı üzerinden kullanmanıza bakmaksızın, ana ekranı dinleme alışkanlıklarınızı ya da konumunuzu baz alarak öneriler sunmak için sürekli güncelleniyor. Örneğin, spor salonunda olduğunuzu algılayıp sizi motive edecek, eneri verip harekete geçirecek şarkılar seçebiliyor.

Ne zaman geliyor?

Youtube müzik zaten hali hazırda birçok ülkede kullanılabilir durumda. Henüz netleşen bir çıkış tarihi malesef yok. Ancak 23 Temmuz‘da Youtube büyük bir organizasyonla bu uygulamayı tanıtacak ve hizmete alacağı tarihi de bizlerle paylaşıyor olacak.

Fiyatı ne kadar?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Youtube Müzik aslında ücretsiz erişilebilir bir uygulama. Alternatif olarak Youtube, rakipleri ile benzer şekilde ABD’de bireysel premium üyelik için 9.99$ talep ediyor. Ancak bu hizmetin ülkemizde 50-60tl seviyelerinde olacağı anlamına gelmiyor. Bu tarz servisler ülkelerin gelir düzeyine göre ücretlendirilip, kullanıcılara sunuluyor. Spotify‘ın ülkemizde 13.99tl gibi cazip fiyatlarla premium üyelik hizmeti verdiğini hatırlatmak isteriz.

Belki henüz Youtube’un Müzik uygulamasına erişemiyorsunuz, ancak bizim platform üzerindeki tüm içeriklerimize ulaşmak için Alttabnet Youtube Kanalımızı ya da sizler için derlediğimiz içeriklere ulaşmak için Video sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen