Öne Çıkan İşte Blizzard’ın WoW Halefi Niteliğindeki Projesi Titan’ı İptal Etme...

İşte Blizzard’ın WoW Halefi Niteliğindeki Projesi Titan’ı İptal Etme Sebebi!

-

Kısa süre önce şirketten ayrılan Blizzard’ın kurucusu Mike Morhaime, bu hafta Barselona’daki Gamelab kongresi sırasında iptal edilen proje “Titan” hakkında konuştu. “Yeni nesil MMO” olması planlandığını ancak çok fazla iddialı olduğunu söyledi.

Morhaime, “Oyunun kapsamını kontrol edemedik” dedi. “Çok iddialıydı. Yepyeni bir evrendi ve her türlü farklı şeyi yapan, farklı modları olan yeni nesil MMO olacaktı. Paralel olarak iki oyun inşa ettik ve başarabilmek için gerçekten mücadele ettik ama bir araya getirmemiz mümkün olmadı.”

Overwatch’un, Titan’ın küllerinden doğdunu belirten Morhaime, bu oyun “aldığımız en iyi kararlardan biri” diye ekledi.

Overwatch blizzard proje titan'ın küllerinden doğdu

“Çok uzun zamandır piyasaya sürülemeyen belki de asla sürülemeyecek birşeyi aldık onu ve harika bir oyuna dönüştürdük” dedi.

Overwatch oyun yönetmeni olan ve aynı zamanda Titan’da da görev almış olan Jeff Kaplan, “Her anlamda korkunç bir şekilde başarısız olduk… Bir projenin başarısız olabileceği her şekilde. Yıkıcıydı.” diye yorumladı Titan projesini.

Titan 2014’te resmen iptal edilmiş ve o sırada Morhaime, “Hayal edebileceğiniz en iddialı şeyi yapmaya başladık ancak bir araya getirmeyi başaramadık” demişti.

Titan’ın aslında neden iptal edildiğine gelirsek, Morhaime, Blizzard’ın “Eğlence ve tutkuyu bulmadığını” söyledi.

Morhaime’ın açıklamalarından benim çıkarımım şu şekilde. Blizzard Titan üzerinde çalıştığını duyurduğu yıllarda World of Warcraft daha ömrünün çok başlarında ve aşağı yukarı 10 milyon aboneye sahip bir oyundu ve kabaca bir hesapla aylık 150 milyon dolar ciro elde ediyordu ve bu gerçekten akıl almaz bir kazançtı firma için.

İşler iyi giderken sorun yoktu ancak firma bu projeye odaklandığı dönemde WoW’un gerileme dönemine girmesi sebebiyle proje iptal edilip ekibin çoğu WoW’u kurtarma operasyonu için yönlendirildiğini düşünüyorum.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen