Haber Mobil iPhone 11, Pro ve Pro Max Ram Boyutları Belli...

iPhone 11, Pro ve Pro Max Ram Boyutları Belli Oldu

-

Apple’ın iPhone 11 ailesinde kullanacağı ram miktari konusundaki kafa karışıklıkları ve iddialar devam ederken, cihazların Antutu test sonuçları yayımlandı. Yeni iPhone ailesinin ram miktarları yazımızda

AnTuTu, Apple’ın yeni telefonları iPhone 11, Pro ve Pro Max modellerinin sentetik test performansını ve ram miktarlarını ortaya çıkaran bir sosyal medya paylaşımında bulundu.

Ekran görüntülerinden açıkça görüldüğü gibi, üçü de Apple’ın en güçlü yonga seti A13 Bionic’i kullanan cihazların, Antutu testi baz alındığında iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max arasında kayda değer bir performans farkı bulunmuyor. Daha da önemlisi, daha pahalı olan iPhone 11 Pro ve Pro Max’in 6GB ram kullanacağı iddiaları da çürümüş görünüyor çünkü 3 cihaz da 4GB ram kapasitesine sahip.

iPhone 11, Pro ve Pro Max Ram Boyutları Belli Oldu

Testte en yüksek kapasite seçeneği olan 512 GB depolamaya sahip Pro Max kullanıldığından, depolama kapasitesine göre değişebilecek ram bellek kapasitesi ihtimalinin de masadan kalktığını söyleyebiliriz.

Son olarak, yeni iPhone’ların Antutu testinde Apple’ın önceki nesil iPhone’ları XS ve XS Max’ten yaklaşık %28 daha yüksek skor aldığını ekleyelim. iPhone XS ve XS Max’te kullanılan A12 Bionic’in hali hazırda mobil piyasadaki en güçlü çipset olduğu dikkate alındığında, Apple’ın performans konusundaki liderliğini başka bir boyuta taşıdığını belirtmeden edemeyeceğim.

Kaynak(İngilizce): GsmArena

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen