Haber Huawei Mate 30 Avrupa’ya Geliyor

Huawei Mate 30 Avrupa’ya Geliyor

-

Çinli teknoloji devi Huawei’nin geçtiğimiz ay duyurduğu Huawei Mate 30 Avrupa’ya geliyor. İşte Huawei’in Mate 30 modellerinin satışa sunulacağı Avrupa ülkeleri. 

Huawei’nin yeni amiral gemisi Huawei Mate 30 ve Huawei Mate 30 Pro modelleri geçtiğimiz ay duyurulmuştu. Huawei’nin Avrupa’da lanse ettiği Mate 30 ailesi ilk olarak Çin’de satışa sunuldu. Çin pazarının ardından Malezya’da görülen Mate 30 ailesi Romanya’da görüldü.

Mate 30 ailesi Romanya’da görüldü. 7 gün içerisinde gönderileceği belirtilen akıllı telefon modelleri bu anlamda satış kapsamını genişletiyor. Huawei tarafından yapılan açıklamaya göre Mate 30 ailesi Çin’de yoğun bir ilgi görüyor. Huawei açıklamasında Mate 30 ailesinin ilk satışa sunulduğu esnada 3 saat içerisinde 1 milyon satış rakamına ulaştığını duyurdu. 

İçerisinde Google uygulamalarının ve Google servislerinin olmadığı Mate 30 ailesi bu eksikliğe rağmen Çin’de büyük satış başarısı yakalamış durumda. Google servislerinde yoksun olacak olan Mate 30 ailesinin Avrupa’da nasıl bir başarı yakalayacağı merak edilirken Mate 30 ailesinin Romanya fiyatıda ortaya çıktı. 

Huawei Mate 30

Mate 30 Fiyatı 

Şimdilik Romanya’da ortaya çıkan Mate 30 ailesinden Huawei Mate 30’un fiyatı 760 Euro, Mate 30 Pro’nun fiyatı ise 1.050 Euro olarak listeleniyor. Google servileri olmayan bir akıllı telefona göre Mate 30 modellerinin fiyatının oldukça pahalı olduğunu söyleyebiliriz. 

Huawei Mate 30 Modelleri Ülkemizde Satışa Sunulacak Mı? 

Huawei’in Mate 30 modellerinin ülkemizde satılacağı iddia ediliyor. Huawei’nin Android lisansı sorunlarını çözüp çözemeyeceği şimdilik belirsizliğini sürdürürken Google servisleri olmayan Mate 30 modellerinin ülkemizde nasıl bir başarı göstereceği merak ediliyor. 

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen