Haber Mobil Google Pixel 4 XL Sızıntıları Gelmeye Devam Ediyor

Google Pixel 4 XL Sızıntıları Gelmeye Devam Ediyor

-

Google Pixel 4 XL’in Detayları Vietnam’dan Sızmaya Devam Ediyor.

Google’ın başı, Vietnam’da durdurak bilmeyen Google Pixel 4 XL sızıntılarıyla, bir hayli dertte gibi görünüyor. Bu sızıntılardan, siz Akıllı Telefon severler için derlediğimiz, teknik özelliklere gelin birlikte bakalım.

Google Pixel 4 XL Ekran

Pixel 4 XL, 1.440 x 3.040px çözünürlük ve 90Hz yenileme hızına sahip 6.3” boyutunda bir AMOLED ekrana sahip. Tazeleme hızı otomaik olarak 60Hz ile 90Hz arasında değişen ekran, yüksek tempolu bir şey görüntülenmiyorsa pil tasarrufu sağlamak için daha düşük tazeleme oranı görüntüleyecek.

Google Pixel 4 XL Teknik Özellikleri

Parmak İzi Okuyucu ve Yüz Tanıma

Google bu jenerasyon Pixel telefonlarında, ekranın üzerinde ya da arkasına gizlenmiş parmak bir parmak izi tarayıcısı kullanmak yerine, tamamen yüz tanıma odaklı güvenliği tercih etmiş. Cihazın üzerine konumlandırılmış olan 3boyutlu tarayıcı ve kameranın birlikte kullanıldığı yüz tanıma sisteminin, performansı hakkında bir bilgi bulunmuyor. Zira sızıntı yapılan cihazlarda bu özelliğin henüz hazır olmadığı belirtiliyor.

Google Pixel 4 XL Kamera

Google Pixel 4 XL’in kamerasına baktığımızda,arka yüzde 12MP çözünürlüğe sahip bir geniş açı kamerasının yanı sıra bir de telefotu kamerası bulunuyor. Ancak telefoto kamerasının çözünürlüğü ve diğer teknik detayları hakkında bir bilgi bulunmuyor. Cihazın ön yüzünde 8 MP bir sensör tercih edilmiş. Kamera departmanında çok fazla bir bilgi bulunmayan cihazın en yüksek video çözünürlüğünün ise 4k 30fps olduğu belirtiliyor. Birçok firmanın 4k 60fps kayıt yapabilme özelliğini cihazlarına eklediği göz önüne alındığında, bu seçim bir kısım Pixel fanını üzebilir.

İşlemci, Ram, Depolama ve Genişletme

Gücünü 7nm üretim teknolojisi ile üretilen Snapdragon 855’den alacak olan Google Pixel 4 XL, 6GB RAM ve 128GB depolama ile birlikte geliyor olacak. Bellek ve depolama seçenekleri bulunup bulunmayacağı ise şimdilik muallak. Fiziksel olarak yalnızca bir SIM yuvasına sahip olan cihaz desteklediği eSIM özelliği sayesinde operatörlerin desteklediği durumlarda çift hatla birlikte kullanılabiliyor. Sim kart yuvasında micro sd slotunun da bulunmadığını belirtelim.

Google Pixel 4 XL Teknik Özellikleri

Batarya

3.700mAh batarya kapasitesine sahip olan Google Pixel 4 XL batarya departmanında önceki nesle göre 270mAh daha büyük kapasiteli bir pille geliyor olacak. Yine Usb tip-C portu üzerinden data, kulaklı ve şarj işlemleri yürütülecek olan cihazın; hızlı şarj, reverse charging ve kablosuz şarj özelliklerine sahip olup olmayacağı hakkında, herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Sızıntılardan ortaya çıkan detaylar şimdilik bu kadar. Daha net ve daha detaylı sızıntı çıkması durumunda yeni detayları da sizlerle paylaşacağız.

via(İngilizce) : GsmArena

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen