Haber Mobil Apple Watch 5 Özel Bir Kamerayla mı Geliyor?

Apple Watch 5 Özel Bir Kamerayla mı Geliyor?

-

Günlük yaşam içinde kullanımı her geçen gün artan, gittikçe daha fazla son kullanıcının ilgisini çekmeye başlayan giyilebilir teknolojiler, her yeni tanıtımda bambaşka özellikleri teknoloji meraklılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Büyük markalar var olan ürünlerini Ar-Ge güçleriyle geliştirirken yeni oyuncular da pazara katılarak ürün çesitliliğini artırıyor. Araştırma şirketi IDC’nin 2018 yılı giyilebilir teknolojiler raporuna gore, Apple pazardaki lider konumunu sürdürüyor. 2018 yılının son üç ayında Apple, 16.2 milyon adet giyilebilir ürün satışı gercekleştirdi. Bu rakamın 10.4 milyonu Apple Watch’a ait. Diğer satışlar ise AirPods ve Beats ürünlerinden elde edildi.

Giyilebilir teknolojiler denince akla ilk gelen ürün olan Apple Watch’in yeni versiyonunun bu yılın Eylül ayında duyurulması bekleniyor. Apple Watch 5’in bir önceki modelin geliştirilmiş tasarımını, büyütülmüş ekran boyutunu ve EKG teknolojisini bir adım öteye taşıyacağı tahmin ediliyor.  Apple Watch 5, çok kapsamlı uyku izleme, daha uzun pil ömru, iPhone ile şarj gibi özelliklerle geliyor. Ayrıca Apple Watch 5 ile birlikte ekonomik bir modelin de tanıtılması bekleniyor.

Apple watch 5

Apple’in saatleri için özel bir kamera teknolojisi üzerinde calıştığına dair bilgilerin sızmaya başladığını belirtelim. Bu kameranın, FaceTime veya Face ID için saatin üzerinde veya yanında olacağı tahmin ediliyor. Yeni teknoloji ile 360 derece görüş sağlayacak kamera sayesinde kullanıcılar, çekim yaparken bileklerini bükmek zorunda kalmayacak. Bu yeniliğin Apple Watch 5’te yer alacağı konusu netlik kazanmadı ancak çok uzak olmayan bir tarihte bu özellikle tanışacağımızı tahmin etmek güç değil.

Apple Watch 5’in ne gibi yenilikler ve değişikliklerle geleceğini görmek icin önümüzde sadece iki ay gibi bir süre var. Bakalım her tanıtımında bizleri şaşırtmayı başaran Apple, tahminlerimizin ötesinde yeniliklerle yine adından söz ettirecek mi?  

Mobil Cihazlar hakkında daha fazla içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen