Haber Oyun Apple Arcade Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

Apple Arcade Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

-

Apple’ın yeni nesil oyun servisi Apple Arcade Türkiye’de kullanıma sunuldu. İşte Apple’ın Arcade servisi ile ilgili bilinmesi gereken her şey. 

Apple’ın WWDC 2019 etkinliğinde duyurduğu yeni nesil oyun platformu Apple Arcade servisi resmi olarak Türkiye’de kullanıma sunuldu. 

Apple’ın tüm cihazları için sunulan Apple Arcade servisi ile birlikte kullanıcılar şimdilik 100’den fazla oyunu iOS macOS ve tvOS işletim sistemine sahip cihazlarından oynayabilecekler. Yüksek kalitede oyunlar barından Apple ‘ın Arcade servisi aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 100’ün üzerinde ülkede kullanıma sunuldu. 

Apple Arcade Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

Apple Arcade servisi ile şimdilik iOS kullanıcıları çok kısa süre içerisinde de macOS ve tvOS kullanıcıları aralarında LEGO Brawls, Mosaic, Overland, Manifold Garden ve Hot Lava gibi içerisinde satın alım bulunmayan hikaye odaklı oyunlara ücretsiz sahip olabilecekler. 

Aylık abonelik karşılığında satın alınabilen Arcade servisi ile birlikte oyuncular indirdikleri oyunları internete bağlı olmadan erişebiliyor ve oyunları oynayabiliyor. Kullanıcılar ayrıca bir cihazda oynadığı oyunu bir başka cihazda aynı yerden devam ettirebiliyor. Bünyesinde herhangi bir reklam barındırmayan Arcade servisi için Apple’ın ayırdığı bütçe daha şimdiden 500 milyon doları geçti. 

Apple Arcade Türkiye Fiyatı 

Türkiye’de de kullanıma sunulan Apple’ın Arcade servisinin Türkiye aylık fiyatı 34.99 TL olarak belirlendi. Dün yayınlanan iOS 13 güncellemesiyle birlikte iOS 13 güncellemesi alan iPhone modellerinde kullanıma sunulan Arcade servisine App Store üzerinde yer alan sekmeden erişebilirsiniz. Apple’ın Arcade servisini kullanıcılar 1 ay ücretsiz deneyebiliyor. 

Burak Köse
nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını paylaşıyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen