Haber AMD AGESA ComboAM4 1.0.0.3ABA Bios Microkodu Hatalı Çıktı

AMD AGESA ComboAM4 1.0.0.3ABA Bios Microkodu Hatalı Çıktı

-

AMD 400 serisi yonga setli anakartlarda 3. nesil Ryzen işlemci desteğini mümkün kılan AGESA ComboAM4 1.0.0.3ABA mikrokodu hatalı olarak kabul edildi ve anakart üreticilerinden geri çekildi.

Yeni nesil Ryzen işlemcilerin piyasaya sürülmesinin ardından Destiny 2 oyuncularının Ryzen 3000 sorunlarını AMD’ye bildirmesiyle fark edilen hatayı düzeltmek için piyasaya sürülmüştü. AGESA ComboAM4 1.0.0.3ABA (yaygın olarak dağıtılan eski sürüm 1.0.0.3AB ile karıştırmayın) mikrokodunun PCI-Express veriyolunu kararsızlaştırdığı belirtiliyor. 1.0.0.3ABA içeren en son BIOS ile anakartlarını güncelleyen Asus Anakart sahipleri forumlarda kararlılık sorunları yaşadıklarını ifade ediyorlar.

AMD AGESA ComboAM4 1.0.0.3ABA

Asus çalışanı ve ünlü hız aşırtmacı Peter Tan (Shamino), Asus’un ROG forumlarında AGESA 1.0.0.3ABA mikro kodunun hurdaya çıkarılmasının ana nedeninin, bir şekilde PCIe hızını Gen 4’ten Gen 2’ye düşürdüğünü ve bunun da sistem kararsızlığına neden olduğunu belirtti.

Sorunun farkında olan AMD sorunun muhtemelen hızlı bir şekilde sorunu giderecektir. Bu nedenle, 3000 serisi işlemcilerle benzer sorunlar yaşıyorsanız sorunun kaynağının bu hata olabileceğini belirterek, yeni mikrokod ile hazırlanan BIOS’lar gelene kadar en kararlı eski sürüm bios’u kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen