Haber Oyun PUBG Mobile Playstore'da En Çok Kazanan Battle Royale Oldu

PUBG Mobile Playstore’da En Çok Kazanan Battle Royale Oldu

-

Tencent Games’in PUBG Mobile oyunu Google Play Store’da en çok hasılat yapan Battle Royale Oyunu oldu.

PUBG Mobile, şüphesiz ki son zamanlarda piyasaya sürülen en başarılı mobil oyunlardan biri. Bu nedenle, pazar araştırması firması Sensor Tower’a göre, oyunun mobil Battle Royale kategorisinde hasılat lideri olması pek de şaşırtıcı değil.

Tencent Games‘in PUBG Mobile’ı Çin Piyasasına sürmesiyle birlikte bu seneki hasılatı geçen yıla kıyasla % 748 artışla 3 ay gibi kısa bir süre içinde 167 milyon $ ‘a yükseldi. Sensor Tower’ın bulgularına göre PUBG Mobile art arda üç ay boyunca gelir açısından 1 numaralı oyun olmayı başarmış görünüyor.

Oyunun Play Store’a girdiğinden beri elde ettiği kazançların %30una eşdeğer kazancı sadece 2 ayda elde etmesi şüphesiz ki Çin pazarının lokomotif etkisi yaratmasına bağlayabiliriz. Ancak Çin pazarı hesaba katılmadığı durumda dahi geçtiğimiz yıla göre %310 civarında artan bir gelir söz konusu.

Pubg Mobile Playstore Hasılat

PUBG Mobile bu verilere göre Fortnite(Epic Games) ve Knives Out(NetEase) oyunlarının önüne geçerek toplam hasılat bazında PUBG Mobile toplam 860 milyon dolara ulaştı, Fortnite ise Apple Store hasılatı ile birlikte 725 milyon dolar hasılat elde ederken Knives Out oyunu toplam 771 milyon dolar hasılata ulaşmış durumda.

Sensor Tower, PUBG Mobil’in ABD ve Güneydoğu Asyadaki birçok ülkede çok fazla oyuncu kazandığını belirtiyor. Hızla artan bu popüleritenin sonucu olarak, payına düşen negatif haberlerden de nasibini almış durumda. Nepal hükümeti, oyunu ‘çocukların odaklarını kaybetmelerine’ neden olduğunu belirterek yasaklamayı düşünüyordu. Hindistan’daki bir Eyalet’te oyunun yasağına karşı çıktıkları gerekçesiyle birkaç genci tutuklamıştı.

Sizin favori Battle Royale oyununuz hangisi? Mobil versiyonları mı yoksa Pc/Konsol versiyonları mı tercih ediyorsunuz? Yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak(İngilizce): Wccftech

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen