Haber Mobil Katlanabilir Telefon Satışları 2024'te 50 Milyon Adete Ulaşacak

Katlanabilir Telefon Satışları 2024’te 50 Milyon Adete Ulaşacak

-

Firmaların piyasa sürmek için canla başla uğraştıkları katlanabilir telefon satışlarının, 2024’te 50 Milyon adete ulaşması bekleniyor.

Giz China‘nın haberine göre IHS Markit firmasının katlanabilir telefonlarla ilgili yaptığı pazar analizi ortaya çıktı. Araştırmalar, katlanabilir ekranlı akıllı telefon satışlarının 2024 yılında 50 milyon üniteye ulaşacağına işaret ediyor. Bu yıl önde gelen birkaç şirket katlanabilir ekranlı akıllı telefonları teknoloji severlerle paylaştı ancak bunlardan sadece Samsung Galaxy Fold piyasaya sürülmek üzere. Dolayısıyla yapılan tahminin oldukça makul olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy Fold Katlanabilir telefon
Galaxy Fold Katlanabilir Telefon

Katlanabilir ekran teknolojisinin henüz yeterince olgunlaşmadığını ve OLED ekranlarının daha geniş çapta kullanılmadığını görebiliyoruz. OLED panellerinin pazar payı artmaya ve düşük seviye ve orta seviye segment cihazlarda yer bulmaya devam ediyor.

Büyük tabloya bakıldığında akıllı telefon satışlarında yaşanan düşüş OLED ekranlı cihazları etkilememekle birlikte, önümüzdeki sene OLED ekranlı cihaz satışlarının %30 artacağı tahmin ediliyor. Zira ekran altı parmak izi okuyucular ve ekran altı ön kameralar gibi teknolojilerin yaygınlaşması ile OLED panel ihtiyacı her geçen gün artmakta. Bu bağlamda yapılan tahminin çılgınca olmadığı belirtmekte fayda var.

SourceGsmArena
Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen