Haber PC Donanım Intel Cascade Lake X HEDT İşlemcileri Geliyor

Intel Cascade Lake X HEDT İşlemcileri Geliyor

-

Intel Cascade Lake X işlemci Ailesi ile Üst Segment Masaüstü Platformunu Yeniliyor.

Tom’s Hardware‘in haberine göre Intel, Cascade Lake-X kod adlı yeni nesil üst segment masaüstü işlemcilerini önümüzdeki ay açıklayacak. Şirket, yeni işlemcilerin, mevcut Skylake-X ürünlerine kıyasla kayda değer bir fiyat performans artışı sağlayacağının altını çiziyor.

Açıklanmasına yaklaşık 1 ay kadar süre olduğu belirtilen Cascade Lake-X işlemcilerin, teknik özelliklerine ilişkin bir açıklama yapmamayı tercih eden Intel, bunun yerine içerik oluşturma uygulamalarında göreceli fiyat/performansı gösteren bir slayt paylaşmayı tercih etmiş görünüyor. Intel’in dahili testlerine göre, Cascade-Lake-X işlemcileri, Skylake-X’e kıyasla dolar başına 1.74x – 2.09x performans artışı sağlayacak.

Intel Cascade Lake X HEDT İşlemcileri Geliyor

Cascade Lake-X işlemcilerin tam çekirdek sayısını veya fiyat aralığını, fiyat/performans artışı diyagramından bulmaya çalışmak mümkün olmasa da diagramdaki sıçramanın yeni nesil işlemcilerin Skylake X ailesine göre hem daha uygun fiyatla hem de daha fazla çekirdek ve izlekle geleceği çıkarımını yapmak yanlış olmayacaktır. Zira Intel’in 2. Nesil ölçeklenebilir Xeon işlemcilerini önceki nesil ürünlere kıyasla hem benzer fiyatla hem de daha yüksek bir frekans ve daha fazla çekirdek sayısıyla sunduğunu biliyoruz.

Ayrıca Intel’in Cascade Lake-X tabanlı işlemcileri, halihazırda piyasada bulunan LGA2066 soket kullanan Intel X299 tabanlı anakartlarla uyumlu olacağını da belirtmek isteriz.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen