Haber PC Donanım Intel 9900KS Ekim'de Piyasaya Sürülüyor

Intel 9900KS Ekim’de Piyasaya Sürülüyor

-

Intel 9900KS ile Ryzen 3000 cevap verecek. IFA’da yaptığı duyuru ile Intel, 9900k yenilemesi olan yongayı “Dünyanın en iyi oyun işlemcisi, artık çok daha iyi” sloganıyla kapsamlı bir şekilde pazarlayacak.

Uzunca bir süredir 10nm üretim teknolojisine geçişte sıkıntı yaşayan Intel cephesinde işler çok da yolunda gidiyor gibi görünmüyor. Zira Temmuz ayında piyasaya sürülen ve hakkında birçok tartışma olmasına rağmen oldukça iyi bir satış grafiği yakalayan Ryzen 3000 serisi işlemciler, Intel’in masaüstü segmentindeki satışlarını büyük ölçüde vurmuş durumda.

Intel 9900KS Ekim'de Piyasaya Sürülüyor
Intel 9900KS

Intel, İşlemcilerinin pazarlandığı boost frekanslarına ulaşamaması sıkıntılarıyla başı dertte olan AMD’ye karşı üstünlük sağlamak için, hala açık olan bu yaraya tuz dökecek şekilde bir strateji çizmiş görünüyor. Zira Sahip olduğu 8 çekirdekli ve 16 izleğin tamamıyla 5.0ghz turbo frekansına ulaşacağı iddia edilen Intel 9900KS, Ryzen’işlemcilerin sahip olduğu turbo teknolojisinden farklı olarak tek çekirdek değil, tüm çekirdekler yük altındayken de belirtilen frekanslara ulaşabilecek gibi görünüyor.

Intel 9900KS’nin TDP’si ve fiyatlandırması hakkında bir bilgi vermezken, termal bütçe bakımından 9900K’nın TDP’sinden daha yüksek olacağı tahmin ediliyor. Çünkü 8 çekirdeğin tamamında 5.00 GHz’i stabil olarak verebilmek için yonganın oldukça fazla enerjiye ihtiyaç duyacağı bir sır değil.

TechpowerUp‘ın iddiasına göre Intel, çıkış tarihi ve fiyatlandırma için, AMD’nin bu ay içerisinde gerçekleşmesi beklenen 16 çekirdek ve 32 izleğe sahip amiral gemisi Ryzen 9 3950X lansmanını yakından takip ediyor olacak.

Serkan Durgunhttps://www.alttab.net
İktisadi bilimlerden nasibimi alıp, beyaz yakalı plaza çalışanı kimliğimi çöpe atmış bir teknoloji tutkunu ve oyuncuyum. Aynı zamanda Alttab.net'in Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyorum.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen