Haber Mobil Huawei'nin Mate 30 Ailesi Soru İşaretleri ile Geliyor!

Huawei’nin Mate 30 Ailesi Soru İşaretleri ile Geliyor!

-

Huawei Mate 30 ailesinin tanıtılacağı tarihi açıkladı, ancak Google Servislerinden yoksun gelecek olacak telefonların ölü mü doğacak?

Geçtiğimiz dönemlerde Amerika pazarında yaşadığı sıkıntılar dolayısıyla ağır bir darbe alan Huawei’in telefon satışları %40 oranında düştü. Google tarafından lisansı iptal edilen Firmanın 19 Eylül’de Almanya’nın Münih kentinde tanıtacağı Mate 30 ailesi telefonlar, Google servislerinden mahrum olacak. Hali hazırda kendi alternatif servislerini geliştirdiği bilinen Huawei, her ne kadar Android işletim sistemini kullanabilecek olsa da, Google servislerinden mahrum olan bir cep telefonunun piyasada nasıl bir reaksiyon yaratacağı merak konusu.

Harmony OS geliştirme sürecinde!

Huawei Mate 30 HarmonyOS

Huawei’in uzun süredir üzerinde çalıştığı belirtilen Harmony OS, Amerika ile Çin arasında son zamanlarda iyice kızışan ticaret savaşının gidişatı açısından da büyük önem taşıyor.

Her ne kadar Huawei HarmonyOS’i şimdilik telefonlarına getirmeyi düşünmüyor olsa da, yıl sonuna kadar en azından Akıllı Televizyonlarda kullanmaya başlayacağı ve sonrasında yavaş yavaş bütün cihazlarını tek bir işletim sistemi altında toplama planı olduğunu biliyoruz.

Harmony OS sadece cep telefonları değil, bir eko sistem olarak akıllı saatlerden, araç multimedya sistemlerine kadar geniş bir alanda uygulanması planlanıyor. Google’ın da Fuchsia adında benzer bir işletim sistemi üzerinde çalıştığı biliniyor. Dolayısıyla önümüzdeki birkaç yıl Android’den bu yeni eko sistemlere hızlı bir geçiş olacağını tahmin ediyoruz.

Mate 30 Ailesi Google Servislerinden Yoksun İlk Akıllı Telefonlar Olacak.

Huawei’nin Çin pazarındaki güçlü varlığı, belki firmayı bir süre daha finansal olarak idare edebilecek. Hali hazırda Google desteğinin yasak olduğu Çin pazarında, Huawei cihazlarının satışını her ne kadar etkilemeyecek olsa da, Global pazarda oldukça büyük bir darbe alan firma, Mate 30’un çıkışıyla beraber oldukça zorlu bir sınav verecek gibi görünüyor.

Huawei Mate 30 HarmonyOS

Android işletim sistemiyle gelmesi beklenen Mate 30, bizi de oldukça meraklandırıyor. Şimdilik söylentiler Huawei Yönetiminin Google Lisansı almak için özel bir başvuruda bulunacağı yönünde. Google eko sisteminden dışlanan firmanın, Mate 30 ile izleyeceği yol haritasını ve problemi çözmek için atacağı alternatif adımları yakından takip ediyor olacağız.

Çağatay Okutan
İçinde devre olan herşeye ilgili, teknolojiyi ciğerlerine çeken bir müptezel. Dijital fotoğrafçılıktan, ses ekipmanlarına, elimin ulaştığı her alandayım.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen