Haber Google Asistan’ın Aktif Kullanıcı Sayısı Açıklandı!

Google Asistan’ın Aktif Kullanıcı Sayısı Açıklandı!

-

Kaliforniya merkezli teknoloji devi Google’ın Siri’ye rakip olarak sunduğu Google Asistan’ın, aylık 500 milyondan fazla aktif kullanıcı sayısına sahip olduğunu açıkladı.

Apple’ın ses kontrollü kişisel asistanı Siri’yi günümüzde bilmeyen neredeyse yoktur. Apple ekosistemi kullanan teknoloji severlerin yakından tanıdığı Siri ile Android tarafında rekabet edecek seviyede bir çözüm olmaması Google’ı harekete geçirmiş ve hali hazırda Android’de bulunan asistan geliştirilerek, Siri ile rekabet edebilecek seviyeye getirilmişti. Kısa süre içerisinde dünyanın en popülerleri arasına girmeyi başaran Google Asistan uygulaması, aylık 500 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmış durumda. Google’ın yayımlamış olduğu rapor bakıldığında, bu rakamın her geçen günde git gide artması bekleniyor.

Google Asistan’ın Aktif Kullanıcı Sayısı Açıklandı!
Google Asistan’ın Aktif Kullanıcı Sayısı Açıklandı!

Google’ın geliştirmiş olduğu Google Asistan, bilindiği üzere 2016 yılında piyasaya sürülmüştü. Ses kontrollü yeni dijital asistan; pazara girerken mobil tarafta Siri, akıllı asistan cihaz çözümleri tarafında ise Amazon’un Alexa’sı ile rekabet edebilecek bir ürün geliştirmek gayesiyle yola çıkan Google’ın ses kontrollü asistanı, bu günlerde Siri’yle kıyasıya bir rekabet içerisine girmeyi başarmış durumda. Basit tasarım veya kolaylıktan uzak kaçan Google, yapay zeka ile geliştirilmiş Asistan uygulaması sayesinde, Android kullanıcılarının yüzünü güldürmeyi başarmış görünüyor. Toplam 30 ülkede Android kullanıcılarının kullanımına açılmış olan Google Asistan, 90 farklı dil desteği ile çalışıyor.

Google, Türkiye’den Çekiliyor mu?

Haberimizin başında da belirttiğimiz üzere, Google’ın Asistan aktif kullanıcı sayısı 500 milyonu aşmış durumda. Bu sayının zaman içerisinde katlanarak artması beklendiği gibi, Siri ile olan mücadelesini izlemek, elbette ki keyifli olacaktır. Çünkü rekabetin olduğu yerde daima yenilikçi özellikler eklenecek ve şüphesiz bu durumda kazançlı çıkan tüketiciler olacaktır.

Yorum yapın

Güncel İçerikler

Nvidia RTX 3090 ve RTX 3080 Üretim Süreci Ortaya Çıktı!

NVIDIA'nın Ampere kod adlı yeni nesil GeForce RTX 3000 serisi ekran kartları yolda. Nvidia Rtx 3090 ve...

New World’ün 50v50 PvP Savaş Modu Videosu Yayınlandı

Amazon'un yaz sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı MMORPG oyunu New World'ün 50v50 Pvp Savaş Moduna ait bir...

TSMC 2nm Üretim Süreci Ar-Ge Çalışmalarını Hızlandırıyor!

Taiwan merkezli yarı iletken devi TSMC 2nm üretim teknolojisi için Araştırma ve Geliştirme sürecini hızlandırmaya başladığı belirtiliyor.

Note 20 Serisinin 3. cihazı Galaxy Note 20 Ultra Onaylandı

Galaxy Note serisinin bu sene sadece iki modelle piyasa sürüleceğini iddia eden sızıntıların aksine, Güney Koreli teknoloji...

Öne Çıkanlar

İşte AMD Ryzen 3000 İşlemcilerin İlk Gün Testleri

AMD’nin ilk olarak CES 2019’da biz teknoloji...

AMD RX 5700 ve RX 5700 XT’nin Fiyatı ve Performansı

İşte AMD'nin oldukça uzun bir süredir üzerinde...

Bunları da beğenebilirsinizİlgili İçerikler
Sizin için önerilen